TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANI GÜLER KONUŞTU ; 'İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR'

TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANI GÜLER KONUŞTU ; 'İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR'


 

SÖZCÜ GAZETESİ'NDE "VEFAT EDEN KORONAVİRÜS HASTASINA CENAZE ARACI VERİLMEDİ" HABERİ GERÇEĞİ YANSITMIYOR. BUGÜNE KADAR CENAZE İŞLEMLERİNDE SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİREN BELEDİYEMİZİN TAHSİS ETTİĞİ ARACIN BEKLENMEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'nın ilk koronavirüs vakası görüldü; açıklamalarıyla harekete geçen Tavşanlı Belediyesi vatandaşları ilgilendiren her alanda titiz çalışmalar yaparak pandemi sürecinde gereken önlemleri aldı.

Hastalık süreci başlar başlamaz özellikle halkımızın toplu olarak hareket ettiği Camilerimiz, kamusal alanlar ve dolmuşlarda dezenfekte işlemleri başlatan Tavşanlı Belediyesi bu çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Öte yandan bu süreçte esnafında yanında olan Tavşanlı Belediyesi kuaför, berber, çay ocağı gibi işyerlerine de ücretsiz dezenfektan temin ederek halk sağlığını ön plana almıştı.

Tavşanlı Belediye Başkanımız Mustafa Güler, bu süreçte cenaze nakil ve hazırlık süreçlerinde de sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz diyerek, Sözcü Gazetesi'nde yer alan ifadelerin yanlış ve taraflı olduğunu belirtti. Haberde geçen ifadede ilçe kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz'la görüşen muhabirin kendisiyle hiç bir iletişime geçmeyip, görüşünü almamasının düşündürücü olduğunu kaydeden Başkan Mustafa Güler "Maalesef bugün Sözcü'de yer alan haber, pandemi sürecinde gösterdiğimiz çaba ve hizmetlerimize gölge düşürmeyi amaçlamıştır. Tüm ülke olarak zorlu bir dönem geçirdiğimiz bugünlerde bu tür asılsız ve maksatlı haberlerle anılmaktan rahatsızlık duyuyorum. Biz ilk günden bu tarafa sorumluluklarımızın bilincinde hareket ettik. Hiçbir hastamızı, yada yakınını mağdur etmedik. Ekiplerimiz gece gündüz sahadadır. Vefa Destek Grubunda görev alan arkadaşlarımız özellikle yaşlılarımızın market alış verişinden tutunda, salonda yanmayan ampülüne kadar koşturmaktadır. Cenaze aracı tahsisi konusunda da yanlış anlaşılma var. O gün üç aracımızdan ikisi yine cenaze hizmetlerinde görevli. Bir aracımızda arıza nedeniyle onarıma alınmış. Koronavirüs nedeniyle kaybettiğimiz vatandaşımız için hasta yakınlarına fen işleri müdürlüğümüze bağlı bir aracı, tabutla birlikte tahsis ediyoruz. Ancak vefat eden vatandaşımızın akrabaları bu aracımızı beklemeden, kendi imkanlarıyla cenazelerini taşıyor. Buda bir şekilde İstanbul'daki Sözcü muhabirine iletiliyor. Burada yanlış giden bir şeyler var. Kurumumuzu karalamaya çalışanların eline birşey geçmeyecek. Biz Tavşanlı Belediyesi olarak pandemi sürecinde hem hastalarımızın, hemde hasta yakınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Başkan Mustafa Güler, Pandemi sürecinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine de başsağlığı dileyerek vaka sayılarının artışına dikkat çekti. Başkan Güler "Dün Beyköy Mahallemizi İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya aldık. Vaka sayıları artıyor. Hep birlikte önlem alarak kurallara uyalım" dedi