MUSA YILMAZ'DAN  TEVAZU VE SAMİMİYET VURGUSU

MUSA YILMAZ'DAN  TEVAZU VE SAMİMİYET VURGUSU


Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz ; "Bugün biz belli bir makamdayız, yarın bu görevler bittiğinde veya kendi isteğimiz ile bıraktığımızda halkımızdan aynı ilgi,sevgi ve itibarı görmek her şeyin üzerinde ve kıymetlidir."

Kütahya Gazeteciler Cemiyeti şehrin gündemi üzerine etkili ve yetkilileri konuk etmeye devam ediyor. Cemiyet Sohbetleri programının bu haftaki konuğu Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz oldu.

İl Genel Meclisi ile İl Özel İdaresinde yürütülen başarılı çalışmaları anlatan Başkan Musa Yılmaz, " Cumhurbaşkanımızın asla ayrım yapmadan en iyi hizmeti götürün talimatı doğrultusuna, köylerimize en iyi hizmeti götürme gayretindeyiz" dedi. 

Gazetecilerin "Ak Parti'nin en kıdemli yöneticisi olarak önümüzdeki dönem yapılacak seçimlerde milletvekili adayı olmayı düşünür müsünüz ?"  sorusunu yanıtlayan Başkan Yılmaz Ak Partininin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kendini sürekli güncelleyen yegane siyasi hareket olduğunu ifade ettikten sonra " Genel prensip olarak bu, böyle bir işe asla ben hazırım veya bu işe gireceğim diye bir iddiaya girmemin doğru olmadığını düşünüyorum. Ak Parti'de bizim belli süreçlerimiz var. Belki siz fark etmiyorsunuz ama bugün itibari ile bile bütün ilçelerde farklı şekilde nabız tutan bir yol izliyoruz. Stratejilerimiz var. Düzenli bir şekilde toplantılarımız yapılıyor, Koordinatörlerimiz aracılığıyla araştırmalar yapılıyor. Zaman ne getirir ne götürür bilmiyorum ancak siyasette samimiyetin çok şey ifade ettiğini düşünüyorum. Başarımızın arkasında bir samimiyet var. Mesela bir köyden bir muhtar gelir. Tartışarak konuşuruz ancak ayrılırken kardeş gibi ayrılırız. Olmayacak işi bile anlattığımızda itiraz etmezler. Bunu yaparız dediğimizde yapmadığımız hiç işimiz olmadı. Bunu sürdürdüğümüz müddetçe makamlar aslında çok bir şey ifade etmiyor. Bugün biz belli bir makamdayız, yarın bu görevler bittiğinde veya kendi isteğimiz ile bıraktık. Sokağa çıktığımızda kimse şimdiki gibi “ başkanım bir çay içelim” gibi samimi bir ahenk yoksa biz hizmet yapmamışız demektir. Benim için asıl olan ; siyaset sonrasında Kütahya’nın sokaklarında aynı ilgi,sevgi ve itibarı görmek her şeyin üzerinde ve kıymetlidir. Milletvekilliğinden de, Belediye başkanlığından da kıymetli olduğunu düşünüyorum. Bu prensip üzerinden çalışıyorum. Ama bazen siyasette bazı şeyleri ötelemen ertelemen veya imtina etmen de gerekmeyebilir. Böyle bir durumla karşılaştığımız zaman o an için vereceğimiz cevap. Ama dediğim gibi halkın samimi muhabbetinden başka hiçbir idealim yok. Bu çok kıymetli. Bunu kaybedenler oluyor. Sokağa çıktığınızda bunu kaybedenler oluyor. Ben bunu gözüm gibi korumaya çalışıyorum. Ve mümkün olduğu kadar samimi, dürüst ilkeli davranmaya çalışıyorum." ifadelerini kullandı.