KÜTAHYA'DA PARKLAR YENİ GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞUYOR

KÜTAHYA'DA PARKLAR YENİ GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞUYOR


Kütahya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğünün ortak olarak yürüttüğü çalışmalarla şehirdeki parklar yenileniyor.
Vatandaşların en büyük sosyal faaliyet alanlarında olan parkları daha kullanılabilir hale getirmek için çalışmalarını aralıksız devam ettiren Kütahya Belediyesi , bahçe ve yeşil alanların bakıma alınmasının yanı sıra il merkezinde ve yol kenarlarında bulunan ağaçları gençleştirme ve çiçeklendirme çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, aynı zamanda parklardaki oyun grupları, bank, masalar ve spor aletlerini de revize ederek, yıprananları yenileri ile değiştiriyor. Vatandaşların mevcut parkları daha verimli kullanabilmesi için yürütülen çalışmalar kapsamında, vatandaşların talepleri de dikkate alınıyor.
Kütahya’nın her bir mahallesinde park, bahçe ve yeşil alan çalışmalarına hızla devam ediliyor. Çocuk ve yetişkinlerin günlük yaşamının bir parçası olan, aktif olarak kullanılan alanların bakımını sağlanıyor. Mevcut parkların bakım ve onarım çalışmalarının yanı sıra kente yeni ve farklı yeşil alanlar kazandırılarak, sosyal alanların sayısı artırılıyor.

Şehirdeki tüm parklar bakım, onarım çalışma sırasına alınmış olup, yenileme çalışması başlanılan parklar ise 30. Ağustos Mahallesi, 100. Yıl Mahallesi ve 75. Yıl Mahallesi’nde bulunuyor.
Çalışma alanlarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Cevahir eşlik ederek, çalışmalar hakkında bilgi verdi.