Zafer Kalkınma Ajansından bölge ekonomisine büyük destek

Zafer Kalkınma Ajansından bölge ekonomisine büyük destek


 

Merkezi Kütahya’da bulunan ve Kütahya, Afyonkarahisar Uşak, Manisa illerinde;  kamu kesimi, özel kesim ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini geliştirmek, kaynakların yerinde ve etkin kullanımını sağlamak ve yerel potansiyeli harekete geçirmek suretiyle bölgesel gelişmeyi hızlandırmak amacıyla faaliyet gösteren Zafer Kalkınma Ajansı ( ZEKA)  bölge ekonomisine önemli katkılarda bulunuyor.

Açıklanan verilere göre ZEKA;  bölgedeki yatırım ofisleri ile 10 bin 32 yerli, 184 yabancı olmak üzere 10 bin 216 firmaya tanıtım ve danışmanlık yaptı. ZEKA’nın tanıtım ve danışmanlık hizmeti neticesinde 273 yerli ve 1 yabancı yatırım kararı aldı. Yatırım kararları ile Kütahya, Afyonkarahisar Uşak, Manisa illerinde 2. 7milyar TL tutarında sabit yatırım yapılması,  7 bin 729 kişinin de istihdam edilmesi öngörülüyor.

ZEKA’dan yapılan açıklamada “bölgemizde yatırım yapmayı düşünen paydaşlarımıza  Devletimizin ücretsiz danışmanlık hizmetini kendi personeli gibi vermeye çalışıyoruz” ifadesi kullanıldı.