YÖK Engelsiz Üniversite Bayrakları DPÜ’de Dalgalanıyor

YÖK Engelsiz Üniversite Bayrakları DPÜ’de Dalgalanıyor


Yükseköğretim Kurulu tarafından düzenlenen Engelsiz Üniversite Ödülleri’nde 14 bayrakla birinci olan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi bayraklarına kavuştu.

Yükseköğretim kurumlarındaki engelli bireylerin mekânlara, eğitsel olanaklarla ve sosyokültürel faaliyetlere erişimleri konusunda farkındalık yaratmak ve iyi uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen Engelsiz Üniversiteler Ödüllerinde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi video konferans yoluyla düzenlenen ödül töreninde kazandığı 14 bayrakla birinci ilan edilmişti.

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan’ın ödül töreninde akademik ve idari birimlerin kazandıkları bayrakların en kısa sürede ÜniversiteYe ulaştırılacağını söylemesinin ardından kazanılan bayraklar Rektörlüğe ulaştı ve kazanan akademik birimlere verilmeye başlandı.

BAYRAKLAR GÖNDERE ÇEKİLMEYE BAŞLADI

Bu kapsamda Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Aydın, Genel Sekreter Vekili Prof. Dr. Atilla Batur ve Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Ali Osman Altınay, Mekânda Erişilebilirlik alanında ödül kazanan Mühendislik Fakültesi ile Yabancı Diller Yüksekokuluna turuncu bayraklarını teslim etti ve sertifikalarını sundu.

Düzenlenen törenle akademik birimlerin kazandığı bayraklar göndere çekildi. Prof. Dr. Kâzım Uysal, Prof. Dr. Mustafa Aydın, Prof. Dr. Atilla Batur ve Ali Osman Altınay’ın katıldıkları Mühendislik Fakültesindeki törene Fakülte Dekanı Prof. Dr. İ. Göktay Ediz, Yabancı Diller Yüksekokulundaki törene ise Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. Kaan Erarslan eşlik etti.