Yeni Nesil Tomografi Cihazı hizmete sunuldu

Yeni Nesil Tomografi Cihazı hizmete sunuldu


Ak Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kullanılan 16 Kesitlik Tomografi cihazı yerine 128 Kesitlik Tomoğrafi cihazının alımının Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldığını bildirdi. 
Bir 1 kişi, ayakta ve iç mekan görseli olabilir
Pazartesi günü hizmete başlayan Yeni Nesil Tomografi cihazının hastalar ve sağlık çalışanları için büyük kolaylık sağlayacağını kaydeden Başkan Ceyhun "
"128 kesitli tomografi cihazı sayesinde ileri düzeyde kardiyoloji işlemleri, kalp damar cerrahi işlemleri, kanser tespit ve tedavi işlemleri, 3 kalp atımı gibi kısa bir sürede koroner anjiyografik görüntüleme, damar darlık analizleri ve kalp damarlarındaki kireçlenmeler, düşük doz protokolleri ile çok düşük radyasyon dozlarında yapılacak tomografi çekimleri, tüm vücut damar darlık analizleri saniyeler içerisinde gerçekleşebilecek.
Hasta tomografideyken biyopsi işlemleri, sanal kolonoskopi, bağırsaktaki polipler ve akciğer nodülleri otomatik olarak taranıp bulunabilecek.
Üç boyutlu anjiyografi görüntüleri ile şüphelenilen dokularda da milimetrenin altındaki kesit kalınlıkları yüksek görüntü kalitesiyle doktorlara büyük kolaylık sağlayacak." açıklaması yaptı.