Vali Dr. Ömer Toraman’ın Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Vali Dr. Ömer Toraman’ın Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı


Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümünü  milletçe büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz. 


Cumhuriyet; tarihten silinme, yok olma tehlikesiyle karşı karşıyayken "Bağımsızlık benim karakterimdir" diyerek tarih sahnesindeki hükmünü sürdüren devletimizin ve milletimizin en büyük kazanımıdır. 


Bağımsızlığını kazanma uğrunda yıllarca mücadele veren ve tüm yokluklara karşın bu haklı mücadeleden dünyaya örnek olacak olan bir zaferle çıkan Türk milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsız ve güçlü bir devlet olmayı başarmıştır. Bu başarının ardında Türk milletinin fedakarlığı, vatan sevgisi ve azmi vardır. 


Bugün bizlere düşen ise bütün imkansızlıklar ve yokluklara rağmen türlü zorlukları aşarak kurulan Cumhuriyetimize sahip çıkmak ve ülkemizi uygarlık yarışında en üst sıralara taşımak olmalıdır.


Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Savaşı'mızın kahramanlarını, bu vatan için canlarını feda ederek milletimizin gönlünde ölümsüzleşen şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Dr. Ömer Toraman
Kütahya Valisi