Vali Dr. Ömer Toraman Karne Heyecanına Ortak Oldu

Vali Dr. Ömer Toraman Karne Heyecanına Ortak Oldu
Vali Dr. Ömer Toraman Karne Heyecanına Ortak Oldu
Vali Dr. Ömer Toraman Karne Heyecanına Ortak Oldu
Vali Dr. Ömer Toraman Karne Heyecanına Ortak Oldu


2019-2020 eğitim-öğretim yılı 1. yarıyılı sona erdi. Kütahya’da 583 okulda öğrenim gören 99 bin 800 öğrenci karne aldı.


Cahit Zarifoğlu İlkokulunda düzenlenen karne törenine; Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Belediye Başkan Vekili Salih Özden, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çekiç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, şube müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.


Öğrencilere karneleriyle birlikte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan tatil önerilerinin yer aldığı bilgilendirme notu verildiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, “Bütün öğrencilerimize iyi tatiller diliyoruz. Tatilde kültürel, sportif etkinliklere zaman ayıracaklar. Öğrencilerimizin bu süreçte özellikle aileleriyle zaman geçirmeleri gerektiğine inanıyorum” dedi.


“YENİ SİSTEMDEN MUTLULAR”


2019-2020 eğitim- öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı talimatıyla yeni bir sisteme geçildiğini hatırlatan Vali Dr. Ömer Toraman, “Yarıyıl tatillerinden önce bir hafta kadar bir ara tatilde uygulandı. Öğrencilerimiz, velililerimiz ve öğretmenlerimiz yeni sistemden memnun olduklarını söylediler. Çocuklarımızın evde, okulda ve sokakta mutlu olmalarını arzu ediyoruz. O yüzden okula severek gelmelerini ve okulda bulundukları süre içerisinde mutlu olmalarını önemsiyoruz. Bu uygulamanın da buna destek olduğuna inanıyorum” diye konuştu. 


Öğretmenlere de teşekkür eden Vali Toraman, “Öğretmenlerimiz bir manada da ülkemizin geleceğini inşa ediyorlar. Bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. İnşallah aynı sevinci yine yılsonunda da paylaşırız” dedi.


Konuşmaların ardından Vali Toraman ile beraberindeki protokol heyeti sınıfları tek tek gezerek öğrencilere karnelerini, takdir ve teşekkür belgelerini teslim etti.