Vali Ali Çelik'in çevre hassasiyeti

Vali Ali Çelik'in çevre hassasiyeti


Vali Ali Çelik: İl Genelinde Fotokapan ve Kamera Sistemini Hayata Geçireceğiz

Vali Ali Çelik, yetkisiz hafriyat ve moloz atıklarının atıldığı bölgede incelemelerde bulundu. Temizlik çalışmalarının başladığını, çevreyi ve doğayı kirletenlerin cezasız kalmayacağını belirten Vali Çelik, bölgeye fotokapan ve kamera yerleştirileceğini söyledi.

Kütahya İl Özel İdaresi ile Kütahya İl Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Kütahya merkeze bağlı Ahmetoluğu Köyü girişine dökülen kaçak hafriyat ve moloz atıklarının temizlenmesi için çalışma başlatılırken bölgeye Kütahya Valisi Ali Çelik’in talimatı üzerine fotokapan ve kamera yerleştirilecek.

Vali Çelik, bölgede yürütülen çalışmaları yerinde inceleyip Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, Kütahya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İbrahim Çatladan ile Ahmetoluğu Köyü Muhtarı Harun Güngör'den bilgiler aldı.

“BÖLGE SİT ALANI DEĞİL, KİMYASAL ATIK TESPİT EDİLMEDİ”

Bölgenin basın ve yayın organlarında sit alanı olarak yer aldığı bilgisi ile kimyasal atık atıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıklayan Vali Çelik, “Bölgeye ivedilikle müdahale edildi. İl Özel İdaresi ile Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz gerekli incelemeleri yaptı. İncelemeler neticesinde kimyasal herhangi bir atık malzemesi bulunmadı” dedi.

“BÖLGEYE FOTOKAPAN VE KAMERA YERLEŞTİRİLECEK”

Kaçak atıkları döken kişi ya da kişilerin tespit edilmesi için çalışmaların başlatıldığını kaydeden Vali Çelik, bölgeye fotokapan ve kamera yerleştirileceğini söyledi.

“DOĞAYI VE ÇEVREYİ KİRLETENLERE FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

Doğayı ve çevreyi kirletenlere fırsat verilmeyeceğinin altını çizen Vali Çelik, kaçak moloz ve hafriyat dökülmesinin önüne geçebilmek için il genelinde çalışma yapılarak belirlenen alanlara fotokapan ve kamera yerleştirileceğini, olaylara anında müdahale edilerek yasal işlem yapılacağını kaydetti.