VALİ ALİ ÇELİK ; ZOR ZAMANDA BİRBİRİMİZE DESTEK OLMALIYIZ

VALİ ALİ ÇELİK ; ZOR ZAMANDA BİRBİRİMİZE DESTEK OLMALIYIZ


Vali Ali Çelik, Kütahya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit ile KÜTESOB'a bağlı oda temsilcileriyle bir araya geldi. Oda başkanlarının taleplerini dinleyen Vali Çelik, sorunların çözümüne dair istişarelerde bulundu.

Kütahya Valisi Ali Çelik, iadeiziyaretleri kapsamında Kütahya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliğini (KÜTESOB) ziyaret etti.

KÜTESOB Başkanı İbrahim Yiğit ile esnaf odalarının başkanlarıyla bir araya gelen Vali Ali Çelik; pandemi döneminde esnafın yaşadığı sıkıntıları, talepleri, ihtiyaçları ve önerileri dinledi; çözüme dair istişarelerde bulundu.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

“DAYANIŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ”

Salgın sürecinde toplumun her kesiminin olduğu gibi esnafın da zarar gördüğünü belirten Vali Ali Çelik, ahilik kültürünü örnek gösterdi; birlik, beraberlik ve dayanışma vurgusu yaptı. “Zor bir dönemden geçiyoruz” diyen Vali Ali Çelik, “Kendi ticaret çıkarını diğer meslektaşlarından üstün tutmayan, dayanışmayı özendiren ve adaleti amaçlayan ahilik kültürü bu süreçte bizim yol göstericimiz olmalı. ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ diyen bir peygamberin ümmeti olarak salgın yüzünden zora düşen esnafımıza, vatandaşımıza hep birlikte destek olmalıyız.” diye konuştu.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar ve iç mekan

“DEVLETİMİZ ZORDA KALANIN YANINDA”

Devletin zorda kalan esnafın ve vatandaşın yanında olduğunu ifade eden Vali Çelik, “Esnafımızın, vatandaşımızın yaşadığı zorlukların farkındayız. Bu zorlukları yerinde tespit etmek ve imkanlar dahilinde çözüm bulma gayretindeyiz. Devlet olarak daima insanımızın yanındayız.” dedi.

“TEBDİRLERİ İHMAL ETMEMELİYİZ”

Koronavirüs vaka sayılarında düşüşün sürdüğünü fakat salgın riskinin sona ermediğinin altını çizen Vali Çelik; maske, mesafe ve temizlik kurallarının rehavete kapılmadan uygulanmasını istedi.