Vali Ali Çelik, Yeşilay Kütahya’nın Tanıtım Toplantısı’na katıldı

Vali Ali Çelik, Yeşilay Kütahya’nın Tanıtım Toplantısı’na katıldı


Yeşilay Derneği Kütahya Şubesi, Ağustos ayında yapılan Olağanüstü Genel Kurul sonrası göreve gelen yeni yönetim kurulunu ve projelerini Vali Ali Çelik’in katılımıyla düzenlenen toplantıda basına tanıttı. 

Tanıtım Toplantısı’na; Kütahya Valisi Ali Çelik, Yeşilay Derneği Kütahya Şubesi Onursal Başkanı Nuri Çetin, Yeşilay Kütahya Başkanı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu, yönetim kurulu üyeleri, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam ile basın mensupları katıldı. 

VALİ ALİ ÇELİK: YEŞİLAY KÜTAHYA 81 İL ARASINDA ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP

Yeşilay’daki bayrak değişiminin hayırlı olmasını dileyen Vali Ali Çelik, Onursal Başkan Nuri Çetin önderliğindeki faaliyetleriyle 81 il arasında önemli bir yere sahip olan Yeşilay’ın, başarılı çalışmalarını Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu başkanlığında devam ettireceğini söyledi. 

“BİZE DÜŞEN NE VARSA YAPMAYA HAZIRIZ”

Madde bağımlılığıyla mücadelenin tek bir kurum, kuruluş ya da bireysel mücadeleyle başarıya ulaşamayacağını söyleyen Vali Ali Çelik, “Cephelerde siperleri sağlamlaştırmak, tahkim etmek, safları sıklaştırmak çok önem arz ediyor. Yeşilay’ın bağımlılıkla mücadele çalışmalarına hep birlikte destek olacağız. Toplumun her kesiminin, paydaşının taşın altına elini koyma zorunluluğu var. Bize düşen ne varsa yapmaya hazırız.” dedi.

“HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ”

Bağımlılıkların yalnızca kişiyi değil, çevresini ve toplumu da olumsuz etkilediğini kaydeden Vali Çelik, toplumun temel dinamiği olan ailenin korunması ve güçlendirilmesi için birlikte mücadele edilmesi gerektiğini söyledi. 

“YEDAM’DAN 24 SAAT DESTEK ALIYORUZ”

Yeşilay’ın bağımlılıkla mücadelede en önemli projelerinden biri olan Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadelede ciddi desteği olduğunu söyleyen Vali Çelik, “Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz, kolluk birimlerimiz ve Yeşilay Danışmanlık Merkezimiz koordineli çalışıyor. Bir yıldır faaliyette olan YEDAM, şu an 100 danışanına ücretsiz sosyal ve psikolojik destek veriyor. YEDAM’ın bilinirliği mücadeleye büyük bir katkı sunacaktır, bu konuda basın mensuplarının desteği oldukça önemli.” diye konuştu.

BAŞKAN PROF. DR. FULYA TOPÇUOĞLU: MÜCADELEMİZ PAYDAŞLARIMIZLA ÖNEM KAZANACAK

Bağımlılıkla mücadelede toplum bilincinin oluşturulması ve artırılması için basından destek isteyen Yeşilay Kütahya Başkanı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu, “Güçlü paydaşlarımız var. Yeşilay’ın farkındalık kazanması, toplum bilincinin oluşturulması için görünürlük faaliyetlerinde en önemli paydaşlarımızdan biri de basın mensupları. Mücadelemiz paydaşlarımızla önem kazanacak” dedi. 

“ÖNERİLERE AÇIĞIZ, BİRLİKTE İŞ YAPMAYA HAZIRIZ”

Yeşilay Kütahya Şubesi’nin her yaştan gruba hitap eden projelerle bağımlılıkla mücadelesini hız kesmeden sürdüreceğini söyleyen Topçuoğlu, “İlkokuldan başlayarak yetişkinlere kadar projelerimiz var. Gençlik ve kadın meclislerimizi oluşturduk. Akran eğitimi, yetişkin eğitimi ve sağlık elçileri projelerimizle; üniversitemiz, formatör öğretmenlerimiz ve esnafımızla güç birliği yapıyoruz. Çocuk ve yetişkin korosu kurma çalışmalarımıza başladık, gönüllü öğretmenlerimiz hazır. Kültürel ve sanatsal faaliyetlerimizin yanı sıra Yeşilay Spor Kulümüzle de projelerimiz olacak. Önerilere, öngörülere açığız birlikte iş yapmaya hazırız.” dedi.

“ESNAF YEŞİLAY ELÇİSİ OLUYOR”

Toplumsal bilincin ve duyarlılığın artırılması için hayata geçirilen Yeşilay’ın “Sağlık Elçileri Projesi” kapsamında esnafın mücadelenin bir parçası olacağını kaydeden Topçuoplu, “Esnafımızı bilgilendiriyor, bölgede neler yapabileceğimizi birlikte istişare ediyoruz. Esnafın mahalledeki saygın rolünden destek alarak, toplumun bağımlılıkla mücadelesine aktif olarak katılımlarını hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Vali Ali Çelik’e desteklerinden dolayı teşekkür eden Topçuoğlu, “Sayın Valimizin Yeşilay’a her anlamda destek vermesi bizi her konuda güçlü kılıyor, çok şanslıyız” dedi.