Üniversite öğrencisine ucuz ulaşım

Üniversite öğrencisine ucuz ulaşım


Dumlupınar Üniversitesi ile Kütahya Belediyesi arasında yapılan anlaşma gereği üniversite öğrencilerine ekonomik ve kolay ulaşım imkanı sağlanacak.

Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Belediyesi arasında yapılan çalışmalar neticesinde üniversite öğrencilerinin ulaşımı hem ekonomik hem de daha kolay hale getirildi.

DPÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamada; “Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin, öğrencilerimizin üniversite ile yurtları arasındaki ulaşımın kolay, ve ekonomik olarak sağlanabilmesi için Kütahya Belediyesi ile yürüttüğü çalışmaların sonunda aşağıda yazan kararlar hayata geçirilmiştir:

Kütahya Merkez’den Evliya Çelebi Yerleşkesi’ne gelen tüm hatların son durağı yerleşke içi yurtlar bölgesi olarak belirlenmiştir. A-1, 7, 7-A, 7-B ve 17 nolu hatların Üniversitemize girişleri, üst kapıdan yapılacak ve bu hatların son durak olan yurtlar bölgesine gitme uygulaması sürdürülecektir. Ring seferi düzenleyen 16 nolu hattın güzergâhı Andız Yurtlar bölgesinden başlayarak, Hezar Dinari Erkek Öğrenci Yurdu – Emine Gülbahar Hatun Erkek Öğrenci Yurdu - Dokuzlar güzergâhını izleyerek, - DPÜ Alt Giriş – İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi – Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphanesi – Fen Edebiyat Fakültesi – Mühendislik Fakültesi – Güzel Sanatlar Fakültesi – Kütahya Uygulamalı Bilimler Fakültesi – Eğitim Fakültesi – İslami İlimler Fakültesi – Yabancı Diller Yüksekokulu – Yurtlar Bölgesi – Yeni KYK Yurdu – Tıp Fakültesi olarak düzenlenecek ve aynı hat üzerinden dönerek ring sefer tamamlanacaktır. 16 nolu hat, abonman sistemiyle çalışacak, abonman olmayanlar 75 kuruş karşılığında yararlanacaklardır. 16 nolu hattın bir aylık abonman ücretinin 30 TL’dir ve bu hatta abonman olanların sınırsız biniş hakkı olacaktır. 16 nolu hat için hafta içi en çok 15 dk, hafta sonu 30 dk aralıklarla hareket edecek, Hafta içi öğrenci yoğunluğuna göre, seferlerin başlangıçları arasındaki süre 2 dk’ya kadar indirilebilecektir” denildi.