Türkiye Öğretmenler Kupası İl Müsabakaları Başladı

Türkiye Öğretmenler Kupası İl Müsabakaları Başladı


Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı, resmî ve özel her tür ve seviyedeki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerimizin; Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda birlik ve beraberlik içerisinde iletişim ve motivasyonun artırılması, okullar arasındakiiletişimin güçlendirilmesi, iyi örneklerin paylaşılması için hazırlanmış sportif etkinliklerle spora olan ilginin artırılması ve sporun geniş kitlelere yayılmasının sağlanması amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği doğrultusunda "Türkiye Öğretmenler Kupası" spor müsabaları ilimizde bugün itibariyle başladı. 21-25 Ekim tarihleri arasında eleme usulüyle yapılacak müsabakalar tamamlanacak. İl birincisi takımlar bölge müsabakalarına katılacak, bölge birincileri ise Türkiye birinciliği için mücadele edecekler.

İlimizde basketbol dalında 5 takımda 19 öğretmenimiz, voleybolda 9 takım 90 öğretmenimiz, futsalda 10 takımda 100 öğretmenimiz, masa tenisinde 6 takımda 18 öğretmenimiz, toplamda 227 öğretmenimiz mücadele veriyor. 

Bugün yapılan ilk maçları ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, oyunculara başarılar dileyerek maçların başlama vuruşlarını yaptı.