TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NDAN ERBAŞ’IN PROJESİNE TAM DESTEK

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NDAN ERBAŞ’IN PROJESİNE TAM DESTEK


MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın “ Bazı tarım ürünlerinin taban fiyatları, dünyanın ilk borsasının kurulduğu AİZONAİ antik kentinde yapılsın.” çağrısına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan tam destek geldi. Hisarcıklıoğlu ; “ MHP Milletvekili Ahmet Erbaş beyin projesini çok olumlu ve değerli buluyor ve destekliyoruz.” Dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, geçtiğimiz hafta Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) Turizm üzerine yapmış olduğu konuşmasında, Dünyanın ilk borsasının kurulduğu, Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesinde bulunan AİZONAİ antik kentinde bazı tarım ürünlerinin taban fiyatlarının açıklanması çağrısında bulunarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanlığı ve  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden destek istemişti. MHP Kütahya Milletvekili Erbaş’a ilk destek TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan geldi. 

MECLİSTEN SONRA SOLUĞU TOBB’DA ALDI
Türkiye Büyük Millet Meclisinde, Kütahya ilinde bulunan AİZONAİ Antik kentinin tanıtımı için destek isteyen MHP Kütahya Milletvekili Erbaş, konuşmasının ardından bu kez Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret ederek, Dünyanın ilk borsasının kurulduğu AİZONAİ için desteklerini istedi.

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU; ANLAMLI PROJEYİ DESTEKLİYORUZ
MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın TBMM’de yaptığı konuşmayı dinlediğini ifade eden TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ; “ Dünyanın ilk borsasının kurulduğu AİZONAİ antik kenti, ülkemiz adına çok büyük öneme sahiptir. Ancak, sayın Erbaş’ın da dediği gibi maalesef tanıtım anlamında çok geride kalmıştır. Bu bölgenin tanıtılması adına MHP Milletvekili Ahmet Erbaş’ın ; “Bazı tarım ürünlerinin taban fiyatları, AİZONAİ antik kentinde açıklansın.” Önerisi çok önemlidir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak, Sayın Erbaş’ın önerisine tam destek veriyoruz.
“KÜTAHYA SENİ BEKLİYOR” PROJESİ BENİ DE HEYECANLANDIRDI
MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya ilinin tanıtılması adına geçtiğimiz yıllarda “KÜTAHYA SENİ BEKLİYOR” projesi de başlatmıştı. Proje bir anda sosyal medya hesaplarında gündemin ilk sırasında yer aldı. Kütahya ilinin tanıtılması için adeta seferberlik başlatan milletvekilimizi içtenlikle kutluyorum. Doğrusunu söylemek gerekirse, proje sosyal medya hesaplarında o gün birinci sırada yer alması beni bile heyecanlandırdı.” Diye konuştu.

MHP MİLLETVEKİLİ ERBAŞ; KÜTAHYA HALKI ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM
Kütahya ilinin tarih ve doğa olarak birçok eşsiz, sayısız güzelliği barındırdığını ancak bunları tanıtma konusunda pek başarılı olamadığını ifade eden MHP Kütahya Milletvekili Erbaş ; “ Kütahya ilinde zaten her şey var, bize geriye kalan ise bunları tanıtmak. Bunun içinde Kütahya halkımızın teveccühü ile göreve geldiğim günden bu güne Kütahya’mızın tanıtımı için elimden gelen ne varsa yapmaya çalışıyorum. Bu, zaten vekil olarak benim görevim. Dünyanın ilk borsasının kurulduğu, ülkemizin ikinci Efes’i AİZONAİ antik kentinin tanıtılması adına vereceğiniz desteklerden dolayı, şahsım ve Kütahya halkımız adına çok teşekkür ediyorum.” Dedi.