TAVŞANLI FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİ HİZMETE BAŞLADI

TAVŞANLI FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİ HİZMETE BAŞLADI


07.03.2018 tarihinde 30.562.000,00 TL bedelle ihalesi yapılan, Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa KALEMLİ Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ek Hizmet Binası, bugün ( 18.08.2021) itibariyle vatandaşlara hizmet sunumuna başladı.Bir iç mekan görseli olabilir

Yapılan açıklamaya göre ek hizmet bina; 15.672 m2 arsa alanı içerisinde 3.855 m2 oturum alanına, 16.510 m2 kapalı alana ve 110 araçlık açık otopark alanına sahip.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında hizmet verecek olan hastanede; 57 hasta odasında 75 hasta yatağı, rehabilitasyon ve egzersiz alanları, 2 adet büyük 4 adet küçük tedavi havuzu, 18 adet elektroterapi cihazı, kısa dalga radar, ESWT, CPM, Laser cihazı, Parafin banyosu, Whirpool, Gradyan banyosu, 4 kap Galvani, Hot pack, Cold pack, TENS’ler mevcut. Rehabilitasyon alanlarında çark, merdivenler, parmak merdiven, rampalar, aktif trombolin, ergonomik bisikletler ile hizmet verecek olan sağlık tesisi; Fizik Tedavi Uzmanları, Fizyoterapistler, Fizik Tedavi Teknikerleri ve diğer personellerle birlikte hizmet sunumuna başladı.

Bir bir veya daha fazla kişi ve iç mekan görseli olabilir

Ayrıca mevcut hizmet içeriğinden bağımsız olarak; merkezi konumu nedeniyle bina içerisinde kronik ruhsal hastalıkları olan hastalara, psikososyal destek hizmetlerinin verildiği, takip ve tedavilerinin yapıldığı Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açılması planlanıyor. 

Bir ofis ve iç mekan görseli olabilir