TARIMA DAYALI İHTİSAS OSB, KÜTAHYA’NIN VİZYON PROJELERİNDEN BİRİ OLACAK

TARIMA DAYALI İHTİSAS OSB, KÜTAHYA’NIN VİZYON PROJELERİNDEN BİRİ OLACAK


Ak Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun " Simav ilçemizde kurulacak olan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, yalnızca Simav’a değil Kütahya'ya ve ülkemize önemli bir katma değer sağlayacak." dedi.

Ak Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun yaptığı açıklamada "Simav Bölgemizde Hâlihazırda 300 dönüm bir alanda jeotermal enerjiyle ısıtarak örtü altı tarım faaliyeti sürdürülürken, yıllık 10 bin ton domates üretiliyor. ( bu domates 365 gün seralarda yetişebiliyor) Ayrıca bu Seralarda yıllık 30 ton biber, 50 ton çilek, 200 ton salatalık yetişiyor.
Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi faaliyete başladığında 300 dönümde üretim yapan Üreticilerimiz ilk etapta 1000 dönüm alanda jeotermal enerjiyle ısıtarak örtü altı tarım faaliyeti sürdürebilecekler.
Yıllık domates üretim hedefi 10 bin ton olan domates hasadının 50 bin tona çıkması hedefleniyor...
Simav'ın kendine has iklimi dolayısıyla Lezzet bakımından lider olan Simav Domatesi, Jeotermal ısıyla üretim yapılması sebebiyle renk ve görüntü bakımından da dikkatleri üzerine topluyor. Şehrimize, Ülkemize Hayırlı, Üreticimize Bereketli olsun" ifadelerini kulandı.