SBF'DE MEZUNİYET COŞKUSU

SBF'DE MEZUNİYET COŞKUSU


Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesinde mezuniyet coşkusu yaşandı.
Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir
Yoğun katılımın gerçekleştiği mezuniyet törenine; Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Cem Algın, Prof. Dr. Duygu Perçin Renders, Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, Genel Sekreter Kutlu Önal, akademik ve idari personel ile birlikte mezun öğrenciler ve aileleri katıldı. Açılış konuşmasını SBF Dekanı Prof. Dr. Duygu Perçin Renders yaptı.
Bir 1 kişi, ayakta, açık hava ve şunu diyen bir yazı 'si' görseli olabilir
"KSBÜ MEZUNU OLMANIN GURURUNU VE BİLGELİĞİNİ TAŞIYIN"
Perçin Renders yaptığı tebrik konuşmasında, "Sevgili öğrenciler, bugün sizin için okul hayatınızda bir dönüm noktası. İlkokul ve orta öğretimin ardından, zorlu üniversite sınavını kazandınız, disiplinli ve sebatlı çalışmalarınız sayesinde mesleki eğitiminizi tamamlayarak bugüne yani diploma ile taçlandırılacağınız ana eriştiniz. Bu tacı sadece entelektüel kapasiteniz ile değil her gün biraz daha olgunlaşan karakteriniz ve cesaretiniz ile de hak ettiniz. Bunun için sizi en içten duygularla tebrik ederim. Tebriklerim aynı zamanda sizin yakın çevrenizdeki kişilere. Anneler, babalar, büyükanne ve büyükbabalar, erkek ve kız kardeşler ve arkadaşlar. Atatürk ilkeleri ile aydınlanmış, güler yüz, özveri, şefkat ve sabırla ince ince örülmüş, çok güzel bir eğitim aldınız. Kendinize güvenin, korkmayın, çırpın kanatlarınızı, uçun. Uçun ki ülkenin dört bir yanına Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi mezunu olmanın gururunu ve bilgeliğini taşıyın." dedi.
Bir 1 kişi, ayakta, balon ve açık hava görseli olabilir
“ÖĞRENCİLERİMİZ BUGÜN BİRİKTİRDİKLERİNİN KARŞILIĞINI ALIYORLAR”
Bu mutlu günü paylaştıkları ve onurlandırdıkları için herkese sonsuz şükranlarını sunan Rektör Prof. Dr. Kavuncu, “Bugün öğrencilerimiz sevinçli ve heyecanlılar. Nasıl olmasınlar ki? Burada geçirdikleri yıllar, zorluklar, endişeler, uykusuz geceler, heyecanlar var. Güzel dostluklar biriktirdiler. Ve bugün bunların karşılığını alıyorlar, güzel anılarla birlikte mezun oluyorlar. Ailelerimiz gururlular. Nasıl olmasınlar ki? Biricik evlatları, kardeşleri, arkadaşları bugün mezun oluyorlar ve artık ülkemizin sağlık ordusu içerisinde önemli bir yere sahip olarak bu vatana, millete hizmet edecekler.” şeklinde konuştu.
Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir
“ÖĞRENCİLERİMİZ GİTTİKLERİ YERLERDE KSBÜ’NÜN MEZUNU OLARAK ANILACAKLAR”
Öğrencilerin bugün alacakları diplomalarla birlikte onlara da önemli görevler düştüğünün altını çizen Rektör Kavuncu konuşmasına şöyle devam etti: “Her şeyden önce bu diplomanın KSBÜ’nün bir temsilcileri olduklarını unutturmaması gerek. Gittikleri yerde, yapacakları mesleklerde, çalışacakları yerde, yaşayacakları toplumda KSBÜ’nün mezunu olarak anılacaklar. Biz mezunlarımızla da olan ilişkimizi devam ettirmek istiyoruz. Kütahyamızın da gönüllü tanıtıcıları! Bu güzel Anadolu şehrinde biriktirdiği anıları başka yerlerde paylaşmak da onlardan en büyük beklentimiz. Ve tabii ki Dekan Hocamızın belirttiği gibi mesleklerinde şefkati, merhameti elbette onlar gösterecekler. Sağlık mensuplarının görevlerini sadece bir profesyonel meslek-iş anlamında değil, gönülden ve kalpten yaptıklarını, özellikle pandemi süresince bir kez daha gördük. Bu fedakarlıkları neticesinde ben de sağlık şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Biliyorum ki bugün mezunlarımız gönüllere dokunacaklar. Aynı fedakarlıkta bulunmaya hazırlar. Dünyanın da artan sağlık ihtiyacında mutlak surette görevlerini ülkemizde veya dünyada yerine getirecekler. Ben bu duygularla birlikte bütün mezunlarımıza yollarının, bahtlarının açık olmasını temenni ediyorum. Hepsini gönülden büyük bir sevgiyle kucaklıyor, gözlerinden öpüyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”
Bir 1 kişi, ayakta ve açık hava görseli olabilir
Fakülte birincisi Ebe Çağla Kaya, KSBÜ'den mezun olmanın özelliğinden bahsederek, burada geçirdiği güzel günlere atıf yaptı. Kaya ardından mezuniyet kütüğüne ismini çaktı.
Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir
Öğrencilere diplomaları takdim edildi, ardından meslek andı okundu. Büyük bir heyecanla kepler atıldıktan sonra program müzik eğlencesi ile son buldu.
Bir 4 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir