Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi Yarışması Ödül Töreni Yapıldı


Millî Eğitim Bakanlığı, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan protokol kapsamında her yıl Millî Eğitim Bakanlığına bağlı ilk, orta ve lise kademelerinde örgün eğitime devam eden öğrenciler arasında yapılan "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek"  yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yapılan törenle verildi.

Bir 3 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan programa İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, Yeşilay Kütahya Şube Başkanı Nuri ÇETİN, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL, Şube Müdürleri Mustafa Ağca OKUR, Mehmet ZORLU, İrfan KANIK, dereceye giren öğrenciler, öğrenci velileri ve öğrenci yakınları, öğrencileri okul idareci ve öğretmenleri ile basın mensupları katıldı.

Programda konuşan Yeşilay  Kütahya Şube Başkanı Nuri ÇETİN dereceye giren öğrencilerin ülke genelinde derece yapacak kalitede eserler ortaya koyduğunu ifade ederek öğrencileri tebrik etti. 

Törende ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde, "edebî eser" türü ve "görsel eser" türü olmak üzere iki kategoride dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Edebî Eser türünde dereceye giren öğrenciler:

İlkokul kademesi: Kızılcaören İlkokulu öğrencisi Bedirhan ÖZTÜRK

Ortaokul kademesi: Atakent Ortaokulu öğrencisi Azra ÇOBANOĞLU

Lise kategorisi: Şehit Selim Cansız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yusuf ÖNCÜ

Görsel Eser türünde dereceye giren öğrenciler:

İlkokul kademesi: Kütahya Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Sait Nuri UĞUR

Ortaokul kademesi: Atakent Ortaokulu öğrencisi İlayda DUMAN

Lise kategorisi: Ali Güral Lisesi öğrencisi Merve GARİP