MHP MİLLETVEKİLİ ERBAŞ ; 'SAĞLIK ÇALIŞANLARINI RAHAT BIRAKIN'

MHP MİLLETVEKİLİ ERBAŞ ; 'SAĞLIK ÇALIŞANLARINI RAHAT BIRAKIN'


SAĞLIK SEKTÖRÜNDE YAPILAN YER DEĞİŞTİRMELER ÇALIŞANLARIN MOTİVASYONUNU ETKİLER

Türkiye, tüm dünya ülkeleri gibi geçtiğimiz Mart ayından bu yana ölümcül virüs Covid-19 ile mücadele ediyor. Salgınının en kısa sürede sona ermesi için Sağlık çalışanları ise gece, gündüz demeden virüs ile mücadele ediyor.
 Covid-19 süreci ve sağlık çalışanlarının mücadelesi hakkında bir açıklama yapan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, bu dönemde çalışanlarının motivasyonunu düşürecek hareketlerin yapılmaması konusunda uyarılarda bulundu. Tüm sağlık çalışanlarının haklarının ödenemeyeceğini ifade eden MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, ilimizde yapılan sağlık çalışanlarına yönelik yer değiştirmeleri ise eleştirdi.
HAKLARINI ÖDEMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL
Sağlık çalışanlarının haklarının ödenemeyeceğini belirten MHP Milletvekili Erbaş ; “ Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan ölümcül virüs ile savaşan Doktorlarımıza, hemşirelerimize ve diğer sağlık çalışanlarımıza çok şey borçluyuz. Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği gibi Büyük özveri ile çalışan sağlık çalışanlarımızın hakkını ödeyebilmemiz mümkün değildir. Sağlık çalışanları bu ölümü yayan virüsle mücadele için adeta ateşten gömlek giyerek canlarını ortaya koymuşlardır. Hem şahsım, hem de MHP teşkilatı olarak tüm sağlık çalışanlarımıza büyük özverileri ile verdikleri mücadeleden dolayı çok teşekkür ediyorum.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINI RAHAT BIRAKIN
Ancak ilimizde bu zorlu süreçte dahi doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın motivasyonunu zedeleyecek, morallerini zayıflatacak işler yapılmaktadır. Maalesef ilimizde birçok sağlık çalışanlarımızın yerleri ya değiştiriliyor ya da değiştirilmek isteniyor. Sorunlu sağlık çalışanlarının tabi ki yeri değiştirilebilir. Hatta soruşturma dahi açılabilir. Ama bu soruşturmaları ya sağlık İl Müdürlüğü ya da Başhekimler yapmalıdır. Biz siyasetçilere bu süreçte düşen görev başta ilimizde görev yapan sağlık çalışanları olmak üzere tüm yurdumuzda çalışan sağlık personellerin ek ödemelerinin çözümü ve emeklilikteki hak kayıplarını engelleyici yasalar çıkartabilmek için mücadele etmektir.” Diye konuştu.
SÖZLEŞMELER, SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KARŞI TEHDİT GİBİ KULLANILMAMALI 
Kütahya’da sağlık personelleri üzerinden yapılanları kaygı ile izlediğini söyleyen MHP Milletvekili Erbaş ; “ İlimizde sağlık çalışanlarının sözleşmeleri gündeme geldiği günden bu yana maalesef sağlık çalışanları üzerinden oyunlar oynanmaya başlanmıştır. Sözleşmeler, sağlık çalışanlarını bir tehdit unsuru gibi kullanılmamalıdır. Sözleşmeler yapılırken,  çalışanın siyasi düşüncelerinden daha çok çalışmasına,  performansına ve gayretlerine bakılmalıdır. ”dedi.