Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde yeni hocalar göreve başladı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde yeni hocalar göreve başladı


Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (KSBÜ) geleneksel hale gelen çiçekli hoş geldiniz töreni kaldığı yerden devam ediyor. Son olarak KSBÜ'ye katılan 13 öğretim elemanı için tören düzenlendi.

KSBÜ’nün kuruluşundan bu yana önemli bir gelenek haline gelen çiçekli hoş geldiniz töreni devam ediyor. Törende KSBÜ üst yönetimi tarafından aramıza yeni katılan öğretim elemanlarına çiçek takdim edildi.

Hoş geldiniz törenine KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ile birlikte Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Duygu Perçin Renders, Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi ve Prof. Dr. M. Cem Algın katıldı.

“EN İYİ RAKAMLARA SAHİP ÜNİVERSİTEYİZ”

Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, öğrenci başına düşen öğretim elemanları sıralamasında, Türkiye’de en iyi rakamlara sahip üniversitelerden biri olduğumuzu belirterek, “Tıp Fakültesinde öğrenci başına 6, Diş Hekimliği Fakültesinde 7 öğretim elemanı düşüyor. Bu rakamlar bizim en güçlü çıkış noktalarımızdan biri. Sağlık Üniversitesi için önemli bir şey. Böylelikle öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarız arasında güçlü bir iletişim oluşarak, verimli çalışmalar yapabilecekler.” dedi.

ÖNEMLİ ALANLARA DOKTOR TAKVİYESİ

Kütahya için önemli alanlara doktor takviyeleri yaptıklarını belirten Rektör Kavuncu, “İnfertilite ve tüp bebek için Kadın Hastalıkları ve Doğum Birimine bir profesör hocamızı kazandırdık. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünü profesör hocamızla güçlendirdik. Genel olarak fizyoterapi alanında az olan ergoterapi alanına atamalar yaptık. Üniversitemiz tarafından gerçekleştirilen yeni projemiz Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü için hoca atandı.” diye konuştu.

SİMAV’A YENİ PROGRAM MÜJDESİ

İlçelere yapılan atamalar ile birlikte Simav SHMYO’da yeni programlar açabileceklerini ifade eden Rektör Kavuncu, “Tüm ilçelerimize önemli atamalar gerçekleştirdik. Hayırlı olsun. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Emin adımlarla hedeflerimize doğru ilerliyoruz.” dedi.

İşte aramıza katılan öğretim elemanı listesi;

1. Prof. Dr. Veysel Nijat BAŞ, TIP FAK., Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD

2. Prof. Dr. Yasemin TAŞCI, TIP FAK., Kadın Hastalıkları Ve Doğum AD

3. Dr. Öğr. Üyesi Gökhan YAMAN, TIP FAK., İç Hastalıkları AD

4. Dr.Öğr.Üyesi Emrah AFŞAR, SAĞLIK BİLİMLERİ FAK., Ergoterapi AD

5. Öğr.Gör. Mehmet Fatih SANVER, TAVŞANLI SHMYO, Fizyoterapi AD

6. Öğr.Gör. Nahsan KAYA, SİMAV SHMYO, Tıbbi Görüntüleme AD

7. Öğr.Gör. Veli ŞAHNALI, SAĞLIK BİLİMLERİ FAK., Dil ve Konuşma Terapisi AD

8. Öğr.Gör. Fatih ULUKAYA, SİMAV SHMYO, Tıbbi Görüntüleme AD

9. Öğr.Gör. Güllü KAYMAK, SİMAV SHMYO, Tıbbi Laboratuvar Teknikeri AD

10. Öğr.Gör. Serkan BUDAK, SİMAV SHMYO, Yaşlı Bakım Programı AD

11. Öğr. Gör. Abdullah GÜVENDİ, SİMAV SHMYO, Tıbbi Görüntüleme, Fizyoterapi AD

12. Arş. Gör. Dr. Burak ASLAN, TAVŞANLI SHMYO, Fizyoterapi AD

13. Arş. Gör. Dr. Sevinç TÜYSÜZ, SAĞLIK BİLİMLERİ FAK., Dil ve Konuşma Terapisi AD