Sağlık Bilimleri Üniversitesi ilkleri gerçekleştiriyor

Sağlık Bilimleri Üniversitesi ilkleri gerçekleştiriyor


Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (KSBÜ) yeni yapılan atamalar ile birlikte ilkler gerçekleşti. Kütahya ilk kez Tıbbı Onkoloji Bölümü ile tanışacak. Bunun dışında Türkiye’deki ilk Adli Bilimler Bölümü KSBÜ’de açıldı.

Yeni atanan öğretim üyeleri için KSBÜ Rektörlüğü tarafından geleneksel hale getirilen çiçek takdimi töreninin bir yenisi daha gerçekleşti. KSBÜ’de yeni atama ve kurum içi yükselme ile birlikte 2 profesör, 3 doçent ve 3 Dr. Öğr. Üyesine; Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Duygu Perçin Renders ve Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi tarafından çiçek takdim edildi. Törende Genel Sekreter Kutlu Önal da hazır bulundu.

Gerçekleşen törende ilkler yaşandı. KSBÜ’ye ataması yapılan Prof. Dr. Mehmet Ali Ustaoğlu ile birlikte Kütahya ilk kez Tıbbi Onkoloji Bölümü ile tanışacak. Bunun dışında Türkiye’deki ilk Adli Bilimler Bölümü KSBÜ’de açıldı.

Atamalar veya kurum içi yükselmeler nedeniyle gerçekleşen tören ile ilgili Rektör Kavuncu şunları söyledi: “Aramıza katılan öğretim üyelerimize hoş geldiniz diyorum. KSBÜ’de hoş geldiniz töreni geleneksel hale geldi. Böylelikle öğretim elemanlarımızla bir araya geliyor, çiçek takdimimizle hem güzel bir başlangıç yapıyor hem de mesajlarımızı iletiyoruz. Bu atamalarla Kütahya ilk defa Tıbbi Onkoloji Bölümü ile tanışmış oldu. Bunun dışında Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültemize bağlı Adli Bilimler, Türkiye’de ilk kez KSBÜ’de açılmış oldu. KSBÜ ilkleri gerçekleştiren bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.”

KSBÜ’ye yeni atanan veya kurum için yükselmeleri gerçekleşen öğretim üyelerinin isimleri ve branşları şu şekilde;

1. Prof. Dr. Mehmet Ali ALİUSTAOĞLU, Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları AD

2. Prof. Dr. İbrahim UYGUN, Tıp Fakültesi, Çocuk Cerrahisi AD

3. Doç. Dr. Turan Cihan DÜLGEROĞLU, Tıp Fakültesi, Ortopedi ve Travmatoloji AD

4. Doç. Dr. Fikriye Yasemin ÖZATİK, Tıp Fakültesi, Tıbbi Farmakoloji AD

5. Doç. Dr. Sayit ALTIKAT, Tıp Fakültesi, Tıbbi Biyokimya

6. Dr.Öğr.Üyesi Harun ŞENER, Mühendislik ve Doğa
Bilimleri Fakültesi, Adli Bilimler AD

7. Dr.Öğr.Üyesi Seval TAMER, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Kardiyopulmoner Fizyoterapi ve Rehabilitasyon AD

8. Dr.Öğr.Üyesi Burçak GÜRSOY EMEK, Diş Hekimliği Fakültesi, Endodonti AD