Okul idarecilerine Kök Değerler konferansı

Okul idarecilerine  Kök Değerler konferansı


Kütahya İl Millî Eğitim Müdürlüğü Eğitim Yöneticisi Akademisi faaliyetleri kapsamında, Psikolog Dr. Ayhan Mirza İNAK, okul yöneticilerimize "Okul Hayatından Hayat Okuluna Kök Değerler" konulu konferans verdi.

İl Millî Eğitim Şube Müdürü İsmail GÜVEN'in açılış konuşmasında işlenecek konunun hem yetişkinler hem de öğrenciler açısından önemine değindi ve konferansı sunacak olan Dr. Ayhan Mirza İNAK'a teşekkür etti.

Daha sonra kürsüye gelen İNAK, ecdadımızdan bize yadigâr kalan kök değerlerimizden olan sevgi, şefkat, merhamet, özgüven aşılama, gençleri anlama ve onlara yol göstermeye yönelik tutum ve davranışlar konularına değindi. "Seni seven sevdiğini de sever" ilkesinin hayatta geçerli olduğunu ifade eden İNAK, gençlere öncelikle sevgiyi aşılamak gerektiğini, gençlerindoğruya güzele yönlendirilmesi gerektiğini ifade etti, gençlerimizin fikirlerini önemsemenin önemine değindi. Çocuklarımıza balık vermeyi değil balık tutmayı öğretmek gerektiğini ifade eden İNAK, balık tutmak için oltayı emanet etmenin kendilerine özgüven ve sorumluluk kazandıracağını belirtti.

Konferansa katılan okul yöneticileri verilen konferanstan istifade ettiklerini belirterek programdan memnun ayrıldılar.