Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı

Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı


Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmen unvanını aldığı, gelecek nesilleri emanet ettiği öğretmenlerin günü olan “24 Kasım” Kütahya’da coşkuyla kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Hezar Dinari Kültür Merkezinde düzenlenen kutlama programı Vali Ali Çelik ile eşi Nezihe Çelik’in katılımıyla yapıldı.
Bir 3 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

“ÖĞRETMENLİĞİN TEMEL DEĞERİ SEVGİDİR”

Öğretmenliğin temel değerlerinin sevgi, vefa ve sabır olduğunu ifade eden Vali Ali Çelik, “Sevgi kazanmak istiyorsanız sevmek zorundasınız. Öğretmenlerimizin de hepimizin hayatındaki temel karşılığı sevildiğimizi hissettirmeleridir. İlkokul öğretmenimizin unutulmaması, zihnimizde yer etmesinin nedeni de budur” dedi.

“YARINLAR SİZİN ESERİNİZ OLACAKTIR”

Türkiye’nin daha güçlü ve güvenli yarınlara ulaşmasının temel şartının da eğitim olduğunun altını çizen Vali Çelik, “Eğitimin en temel dinamiği de öğretmenlerimiz. Onların bize kattıkları değer yargıları, bilgi, ahlak bizim yarınlarımızın ne olacağını belirleyen hususlar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi: ‘Yarınlar, öğretmenlerin eseri olacak.’ ‘Eserinin üzerinde imzası olmayan yegâne sanatkâr öğretmendir.’ Bugün bizde eksik olan, yanlış olan, fazla olan, iyi olan hepsinin altında öğretmenlerimizin imzası var” ifadelerini kullandı.

Şehit öğretmenleri de rahmet ve minnetle yâd eden Vali Çelik, “Mazgirt Darıkent beldesinde şehit edilen 6 öğretmenimiz, Aybüke ve Necmettin öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; emekli öğretmenlerimize sağlıklı bir ömür diliyorum” dedi.

Öğretmenlerin insanların hayatında bıraktığı unutulmaz izlere de değinen Vali Çelik, okul duvarının altında kalarak yaşamını yitiren ve son sözleri “Dünyanın bütün çiçeklerini getirin bana” olan köy öğretmeni Şefik Sınığ’ın hayatını katılımcılarla paylaştı. 
Bir 1 kişi görseli olabilir

Programda Vali Ali Çelik ile protokol üyeleri tarafından emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgesi ve plaket verildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı adaylığını dolduran öğretmenlerin yemin töreniyle sona erdi. 
Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilirBir 12 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir