Yurt dışında stajını tamamlayan Kütahyalı öğrenciler yurda döndü

Yurt dışında stajını tamamlayan Kütahyalı öğrenciler yurda döndü


"Endüstri 4-0 Yolunda Akıllı Üretim Teknikleri ile Yeni Nesiller Yetiştiriyoruz" adlı Erasmus+ projesi kapsamında Almanya, İtalya ve Avusturya'da stajlarını tamamlayarak yurda dönen Kütahya Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT'i ziyaret etti.  

Ziyarete Erasmus projesi kapsamında yurtdışında staj yapan öğrencilerin yanında Kütahya Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Halil KURT, Müdür Yardımcısı Hakan DORİKA, Makine ve Tasarım Teknolojisi Alanı Öğretmeni İsmail UZUN, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Öğretmeni Abdüllatif TÜRKER ve Erasmus Projeleri Koordinatörü Engin EROĞLU katıldılar.

Kütahya Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Halil KURT gerçekleştirilen ve aynı zamanda gerçekleştirilecek olan hareketlilikler hakkında Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT' e bilgi verdi.

Yurt dışından ülkemize gelen öğrenci ve öğretmenlerden ile bir süre proje detayları hakkında bilgi alan Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek sadece kendi ülkelerinin eğitimi için değil, dünya eğitiminin gelişimi için yapılan ortak çaba ve emeklerinden dolayı ziyarette bulunan tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. Ayrıca ülkemizin meslek lisesi öğrencilerine olan ihtiyacına da değinen  Müdür Hasan BAŞYİĞİT öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi.  

İlk hareketliliğin 2019 Ocak ayında Almanya'nın Herne şehrinde başlamasıyla start alan proje, gerçekleştirilen 6 hareketlilik sonrasında başarı ile tamamlandı.