Öğrenci Servislerine denetim

Öğrenci Servislerine denetim


2019-2020 eğitim öğretim yılında öğrenci taşıma işlemlerini üstlenen servis araçlarına yönelik, Kütahya il merkezinde  genel uygunluk denetimi gerçekleştiriliyor.

Kütahya Valiliği "Okul Servis Denetleme Komisyonu" tarafından; Okul Aile Birliklerinin öğrencileri taşımak için sözleşme imzaladıkları Özel Öğrenci Servisleri okul önlerinde denetleniyor. İl Millî Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü , İl Jandarma Komutanlığı, Kütahya  Belediyesi ile  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nden oluşan komisyon, araçların mevzuata uygun olarak düzenlenmesi gereken ekipmanlarını, öğrencilerin kullandıkları emniyet kemerlerini, araç şoförler, hostesler ile araçların belgelerini inceleyerek sürücülere gerekli uyarıları ve bilgilendirme yapıldıktan sonra, eksiği görülen şoför ve araçlara yaptırım uygulanıyor. Denetimlerde öğrencilerin emniyet kemeri takma zorunluluğu hatırlatılarak, takamayan öğrencilere hosteslerin yardımcı olmaları isteniyor.  

           Öğrencilerin güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşmalarının sağlanması için  öğrenci taşımacılığı yapan servis araçlarına yönelik denetimlerin yıl boyunca yapılması planlanıyor.