MOTİVASYON TIRI 9 NİSAN’DA ÇOCUKLARLA BULUŞUYOR

MOTİVASYON TIRI 9 NİSAN’DA ÇOCUKLARLA BULUŞUYOR


Kütahya Valiliği öncülüğünde hayata geçirilen Türkiye’nin ilk Gezici Motivasyon ve Eğitim Tırı’nın rotası belli oldu. Vali Ali Çelik, motivasyon tırının 9 Nisan’da merkez Kızılcaören Köyü çocuklarıyla buluşacağını söyledi.

Türkiye’nin ilk Gezici Motivasyon ve Eğitim Tırı’nın rotası belirlendi, yapılması planlanan etkinlik ve çalışmalar Vali Ali Çelik başkanlığında masaya yatırıldı.

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve oturan insanlar görseli olabilir

İLK DURAK KIZILCAÖREN KÖYÜ

Vali Ali Çelik, Kütahya Valiliği öncülüğünde, Kütahya İl Özel İdaresi ve PTT Anonim Lojistik A.Ş. destekleriyle hayata geçirilen motivasyon tırının 9 Nisan Cuma günü ilk kez Kızılcaören Köyü’ndeki çocuklarla buluşacağını söyledi.

EĞLENCELİ VE BİLGİ DOLU

Vali Ali Çelik, özellikle kırsal kesimdeki çocukların kendilerine olan inanç ve motivasyonunu artırmaya, kişisel gelişimlerini desteklemeye odaklanan eğlenceli ve bilgi dolu motivasyon tırının haftada 2 gün çocukların ayağına gideceğini ifade etti.

HEDEF: 81 İL

Projenin ilk etabında Kütahya merkez ve 12 ilçesinde çocuklara ulaşılacağını dile getiren Vali Çelik, 81 ilde binlerce çocukla buluşmayı hedeflediklerini belirtti.

AFET EĞİTİMİ VERİLECEK

Projenin Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının faaliyetleriyle genişletileceğini de aktaran Vali Çelik, AFAD ekiplerince çocuklara yangın, deprem, sel gibi afetlerde nasıl davranılması gerektiğinin de uygulamalı anlatılacağını söyledi.

Bir 1 kişi, ayakta ve oturuyor görseli olabilir

VATANDAŞ EVİNDE ZİYARET EDİLECEK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ekiplerinin hane ziyaretleri yapacağını belirten Vali Çelik, “Vatandaşlarımızın sorunlarına ve taleplerine yerinde çözüm üretme çabası içine gireceğiz” dedi.

SAĞLIK TARAMASI YAPILACAK

Motivasyon tırının konuşlandırıldığı alanda kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile aile hekiminin de hazır bulunacağını paylaşan Vali Çelik, sağlık taraması yapılacağını kaydetti.

Vali Çelik’in başkanlığında yapılan toplantıya; Vali Yardımcısı Mustafa Güney, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Sağlık Hizmetleri Başkanı Ahmet Emrah Çamköy, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Fatma Uz, AFAD Kütahya Müdürü Ahmet Ali Artun, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mustafa Okur ile DPÜ Simav MYO İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı Kudret Armağan ile Gazeteci-Yazar Güngör Avcıoğlu katıldı.