Milletvekili Gazel ; '' Meydanlar şehirlerin aynasıdır. ''

Milletvekili Gazel ; '' Meydanlar şehirlerin aynasıdır. ''


Ak Parti Kütahya Milletvekili Av. İshak Gazel, yeni kent meydanı projesiyle ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi ; 

Meydanlar şehirlerin aynasıdır. Şehirde yaşayan toplumun  ve kentin hafızasıdır.
Şu dönemde Kütahya olarak önemli bir avantaja sahibiz. Yeni bir meydan planlaması yapılıyor. Bunun üzerinde çokça düşünüp, tüm şehirleri imrendirecek bir meydana sahip olmalıyız.
Trafik akışının rahat olduğu, erişilebilir, mevsimsel aktivitelerin muntazam işlediği ve en önemlisi de şehrimizin imajını ve kimliğini ortaya koyacak ve bu kimliği kuvvetlendirecek bir meydan inşa etmeliyiz. 
Bugün şehirler kendilerine ait sembol arayışında ve bu sembollere meydanlarında yer verme telaşında. 
Galiba bu konuda en şanslı il de Kütahyadır. Vazomuz Kütahyamızın geçmişten gelen bağlarının, 7000 yıllık tarihinin geleceğe taşınmasının bir simgesi olmuştur. Pek az şehre böyle bir simge nasip olur

Şehrimizin simgesi olmuş vazonun, yeni kent meydanı projesinde, hem Çinicilik sanatının tüm özelliklerini üzerlerinde barındırır şekilde hem de asıl yapısına uygun bir halde korunması gerekmektedir. Şehir kimliğimizde önemli bir yeri olan sadece Kütahyalıların değil ülkenin tamamının belleğine Kütahya sembolü olarak işlemiş vazonun çiniciliği simgeler özelliğinin korunarak dizaynı gerekmektedir.