MİLLETVEKİLİ ERBAŞ ILICA VİRAJI İÇİN ULAŞTIRMA BAKANI İLE GÖRÜŞTÜ

MİLLETVEKİLİ ERBAŞ ILICA VİRAJI İÇİN ULAŞTIRMA BAKANI İLE GÖRÜŞTÜ


MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ziyaret ederek, sürekli kazaların meydana geldiği Ilıca virajı ve Kütahya’nın yol sorunlarını iletti.

Geçen hafta Ilıca kavşağında meydana gelen trafik kazası sonrası açıklama yapan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, sürekli kazaların meydana geldiği, Kütahya-Eskişehir karayolu üzerinde bulunan Ilıca virajının düzeltilmesi için en kısa sürede Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ile görüşeceğini söylemişti.

Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem ile birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ziyaret ederek Kütahya’nın yol sorunlarını bakana iletti.

Ziyaret hakkında bilgi veren Erbaş, şunları kaydetti:

“Sayın bakanımızdan öncelikle ‘Ölüm Kavşağı’ adını verdiğimiz Ilıca yol ayrımındaki virajın mutlaka düzeltilmesi gerektiğini istedik. Ayrıca Gediz-Simav karayolunun düzeltilmesini, Tavşanlı-Domaniç yolunun kalan 19 Km’lik kısmının duble yol olmasını talep ettik. Sayın bakanımızdan Emet-Tavşanlı yolunun güzergahı hakkında proje yapanların araştırılması ve gerekiyorsa da cezalandırılmasını istedik. Bu güzergah maden toprakları olduğu için yumuşak toprağa sahip ve yol hemen hemen her yıl çöktü. Şimdi çökmesini önlemek için fora kazıklar çakılıyor. Belki de başka güzergahtan duble yol yapılsa idi bundan daha ucuza mal olabilirdi. Milli servetimizin birkaç kişinin hatası için gereksiz yere harcanmasına karşıyız. Bu sebeple bakanımızdan bu yolun araştırılmasını talep ettik.”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu Kütahya’ya davet ettiğini söyleyen Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş “Sayın bakanımızı Kütahya’ya davet ederek, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un ilimizde bulunan tüm belediyelerin başkanları ile yaptığı toplantı gibi bir toplantı yapmasını istedik. Böyle toplantıların Cumhur İttifakının da özüne uygun olacağını, Sayın Kurum’un ziyaretinin Kütahya’da çok olumlu bir iz bıraktığını söyledik” diye konuştu.