Milletvekili Erbaş, Adalet Bakanı Gül'ü ziyaret etti

Milletvekili Erbaş, Adalet Bakanı Gül'ü ziyaret etti


Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet ERBAŞ, Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL'Ü makamında ziyaret etti.

Ziyarette Kütahya ili ilgili taleplerini ve görüşlerini ifade eden Ahmet ERBAŞ, 25 bin metrekare alan üzerinde, akıllı bina şeklinde inşaa edilecek yeni Kütahya Adalet Sarayı için Bakan Abdülhamit GÜL'E teşekkürlerini iletti.
Milletvekili Erbaş; “Eski Hükümet Konağı, Kütahya Mutasarrıfı Giritli Ahmet Fuat Paşa zamanında, 1905 yılında yaptırılmıştır. 1999 yılında restore edilen tescilli anıtsal yapı şimdilerde Adalet Sarayı olarak Kütahyamıza hizmet vermektedir. 
Eski Hükümet Konağımız, dış cephesi Kütahya çinileriyle bezenmiş, son dönem Osmanlı mimarisinin önemli yapılarındandır. Bu önemli yapının, tarihimizi koruyarak, Başsavcılık ve Ağır Ceza Reisinin sembolik makam odalarının şimdiki haliyle kalması ve Selçuklu’dan günümüze Adalet Müzesi yapılmasını teklif ettik. Ayrıca akıllı bina şeklinde 25 bin metrekare alan üzerinde, inşaa edilecek yeni Kütahya Adalet Sarayımız için Sayın Bakanımızı Kütahyamıza davet ettik”Dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, en kısa zamanda Kütahya ilini ziyaret edeceğini ifade etti. Tarihi binanın hassasiyetinden haberdar olduğunu ve bu konuda  hassasiyet taşıdığı için Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’a teşekkür etti.