Mesleki ve teknik eğitimde toplumsal farkındalık oluşuyor

Mesleki ve teknik eğitimde toplumsal farkındalık oluşuyor
Mesleki ve teknik eğitimde toplumsal farkındalık oluşuyor
Mesleki ve teknik eğitimde toplumsal farkındalık oluşuyor


2019 yılının Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Mesleki ve Teknik Eğitim teması olarak seçilmesinden sonra Zafer Kalkınma Ajansı bölgede bir çalışma başlattı. Mesleki ve teknik eğitimin önemine vurgu yapmak, bu eğitimi veren okullara karşı oluşan olumsuz algının kaldırılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen toplantılardan ilki Kütahya'da gerçekleşti. 

Mesleki ve teknik eğitimin niteliğini yükseltmek, sektör ile temsilciler arasındaki işbirliğini güçlendirmek ve çözüm önerilerinin üretilmesi amacıyla Kütahya Valisi  Dr. Ömer TORAMAN başkanlığında, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli OĞUZ, Ticaret Odası Başkanları, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri, sanayici iş adamları, sektör temsilcileri, meslek lisesi müdürleri, ortaokul müdürleri, ortaokul sınıf rehber öğretmenleri ve rehber öğretmenlerinin katılımlarıyla "Mesleki Teknik Eğitim Toplumsal Farkındalık" toplantısı yapıldı.

         Meslek Liselerindeki olumsuz algıyı ortadan kaldırıp kaliteyi artırma amaçlı tüm meslek lisesi müdürleri, rehber öğretmenleri ile tüm ortaokul ve rehber öğretmenlerine yönelik olarak hazırlanan "Mesleki Teknik Eğitim Toplumsal Farkındalık Projesi"nin tanıtımında Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli OĞUZ, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT ve  Vali  Dr. Ömer TORAMAN birer konuşma yaptılar. 

         Program, Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murad TİRYAKİOĞLU 'Yerli Yeşil Yeni' projesinin sunumu ile tamamlandı.