LİSE ÖĞRENCİLERİ KSBÜ’YÜ YAKINDAN TANIDI

LİSE ÖĞRENCİLERİ KSBÜ’YÜ YAKINDAN TANIDI


Kütahya Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesini (KSBÜ) ziyaret ederek, üniversite hakkında bilgi edindiler.
Lise yöneticilerinin de yer aldığı ziyarette öğrencilere, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Yaşar Güneş tarafından kısa bilgilendirmeler yapılırken, Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı (AD) Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Koçak tarafından üniversitemiz farklı birim ve laboratuvarları gezdirilerek işleyiş hakkında bilgilendirmeler yapıldı.
Lise öğrencilerine yönelik bir konuşma gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu öğrencileri üniversitemizde görmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Bir dönemin eşiğindesiniz. Gelecekte vereceğiniz kararların güzelliklere yol açmasını temenni ediyorum. Bizim amacımız sizlerin baştan doğru tercih yapabilmesi. Üniversite hayatı sizin için okumaktan zevk alacağınızı sosyal hayatı olan alanlar olmalı. Birinci plana alacağınızı eğitimi ve ilerde size sağlayacağı imkânları alın.” dedi.
Üniversitemiz hakkında bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Kavuncu sözlerine şöyle devam etti: “Tıpta bir öğretim üyesi başına düşen öğrencisi sayısı 3’e inmiş durumda, Diş Hekimliğinde bu 7’ye kadar indi. Biz üniversite olarak açtığımız bölümlerin iyi olmasını, var olanları da çağdaş koşullarda donatmayı hedeflemiş durumdayız. Üniversitemizi ziyaretinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.”