LİSE ÖĞRENCİLERİ KSBÜ’YÜ KEŞFETTİ

LİSE ÖĞRENCİLERİ KSBÜ’YÜ KEŞFETTİ


Kütahya Şehit Selim Cansız Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. sınıf ve 12. sınıf öğrencileri, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ni (KSBÜ) ziyaret ederek, üniversitenin farklı birimlerini gezdiler.
Müdür Başyardımcısı Güray Toker ve lise öğretmenlerinin yer aldığı ziyaret kapsamında, öğrenciler üniversitemizde bulunan eğitim ve araştırma laboratuvarlarını gezerek, akademisyenler tarafından bilgilendirildiler.
Bir 9 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir
Gezi sonunda Hekim Sinan Konferans Salonu’nda Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu tarafından öğrencilere yönelik bir konuşma gerçekleştirildi. Konuşma sırasında KSBÜ akademisyenleri ile Öğrenci İşleri Daire Başkanı Yaşar Güneş ve Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Hasip Kaya yer aldı.
“GELECEĞE YÖNELİK HAZIRLIKLARI YAPMANIZ LAZIM”
Rektör Prof. Dr. Kavuncu, üniversite eğitimlerinin öğrencilere verilen bir donanım olduğundan bahsederek, “Bugün bir mühendis olup onun üstüne bir işletme eğitimi alıp yüksek düzeyde bir sanayici olabilirsiniz. Tıp eğitimini düşünecek olursak, üniversite eğitimini kendinize alınacak çok yönlü bir beceri gibi algılayın. Diploma size verilen bilgi topluluğudur. Günümüzün değişen teknolojisi, yenilikler ilerde de artarak devam edecek. Şu anda geleceğe yönelik hazırlıkları yapmanız lazım. Ülkemiz çok iyi imkanlara sahip. Buraya girdiğinizden itibaren devletimiz büyük imkanlar, fırsatlar sunuyor. Çünkü ülkemizin geleceği sizlere bağlı.” dedi.
“ÜNİVERSİTEMİZ UZAKTAN EĞİTİMİ BAŞARIYLA SAĞLADI”
Yaşanan pandemi sürecinden bahseden Rektör Kavuncu, “Bu dönemde devreye uzaktan eğitimler girdi. Biz öncesinde bir takım uzaktan eğitim modellerine geçiş yapmaya başlamıştık. Bu bize avantaj sağladı. Uzaktan eğitime geçildiği ilk günden beri üniversitemiz bunu başarıyla sağladı.” şeklinde konuştu.
Bir iç mekan görseli olabilir
“TIP FAKÜLTESİNDE ÖĞRETİM ÜYESİ BAŞINA 3, DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİNDE ÖĞRETİM ÜYESİ BAŞINA 6 ÖĞRENCİ DÜŞÜYOR”
KSBÜ’nün sağlık alanında hizmet veren bir üniversite olduğunu belirten Kavuncu, “Üniversitemizde sağladığımız imkanlarla Tıp Fakültesinde öğretim üyesi başına 3, Diş Hekimliği Fakültesinde ise öğretim üyesi başına 6 öğrenci düşüyor. Bunu mutlulukla ve gururlu söylüyoruz. Uyguladığımız elektronik eğitim sistemlerinde sadece öğrenci başarısını ölçmüyoruz, soru'nun başarı derecesini de ölçüyoruz.” açıklamalarında bulundu.
“ÖZEL BÖLÜMLERİMİZ VAR”
KSBÜ’de özel bölümlerin olduğunu vurgulayan Kavuncu, “Özel bölümlerimiz var. Yani Türkiye'de az olan az mezun vermiş bölümler. Mesela Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü. Bu alandan mezun olacak kimsenin iş bulabilme olasılığı daha yüksek. Ergoterapi yine önemli bir bölüm. Adli Bilimler Bölümü yine Türkiye'de devlet üniversitelerinde ilk ve tek bölüm olması nedeniyle önemli bir bölüm.” ifadelerini kullandı.
Rektör Kavuncu’nun öğrencilerden gelen soruları cevaplaması ile program sona erdi.