LARVASİT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

LARVASİT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR


Kütahya Belediyesi sıcak yaz günlerinde vatandaşların açık ve kapalı mekânlarda daha rahat vakit geçirmesini sağlamak ve haşerelerin zararlı etkilerini en aza indirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

İlaçlama ekipleri 2022 yılı için yapılan planlama ve program doğrultusunda İl Merkezinde bulunan durgun su alanları, dereler, kanalizasyon hatları ve gübrelik alanlarda karasinek, sivrisinek, kene vb. haşerelerin üremesini engellemek amacı ile larvasit çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 

Bu kapsamda yine Merkez köylerden mahalle statüsüne geçen Bölcek, Kırgıllı, Perli, Yeni Bosna, İnköy, Parmakören, Andız, Geven, Yoncalı Kaplıcaları, Çiftlik Bölgesi, Enne, Civli, Sofu, Okçu, Güveçci, Aydoğdu, Kumarı, Ilıca Kaplıcaları, Zığra, İkizhöyük, Alayunt, Hacıazizler, İshak Seydi ve Siner mahallelerinde, gübrelikler, su birikintileri vb. alanlarda karasinek, sivrisinek, kene vb. haşerelerin üremesini engellemek amacı ile larvasit ve konak çalışmaları tamamlandı ancak periyodik olarak da bu bölgelerin ilaçlamasına devam edileceği kaydedildi.

İnsan Sağlığını tehdit eden ve bulaşıcı hastalık taşıma ihtimali bulunan her türlü kemirgen, uçkun ve haşereye yönelik ilaçlama hizmetlerini tüm mahalle ve sokaklarda hızlandıran Kütahya Belediyesi bu çalışmalarını Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan insan ve diğer canlılara zarar vermeyen ilaçlarla gerçekleştiriyor.