KÜTBO’DAN EĞİTİME TABLET BİLGİSAYAR DESTEĞİ

KÜTBO’DAN EĞİTİME TABLET BİLGİSAYAR DESTEĞİ


 

Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) tarafından, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) finansman desteği ile temin edilen 55 adet tablet bilgisayar, maddi imkanı olmayan öğrencilere ulaştırılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.
Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen teslim törenine, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, Milli Eğitim Müdür Yrd. Hakan Gölpınar, KÜTBO Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. Ali Okumuş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Topuz ile KÜTBO Genel Sekreteri Yasemin Yol katıldı.

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında her yıl yenisinin eklenerek devam ettiğini belirten KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, bu yıl TOBB tarafından pandemi sürecinde eğitimin uzaktan işleyişine katkı sağlamak amacıyla TOBB çatısı altındaki Oda ve Borsalar işbirliği ile ihtiyaç sahibi öğrencilerin uzaktan eğitim imkanlarından faydalanması için eğitime destek kampanyasının başlatıldığını söyledi.
Kampanya hakkında bilgi veren Başkan Gültekin; “Yaklaşık 1 yıldan bu yana dünyada etkili olan pandemi sebebiyle bu yılki eğitim yardımımızı uzaktan eğitime destek vermek amacıyla tablet olarak yapıyoruz. EBA’ya uyumlu olan tablet bilgisayarların İhtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırmak üzere Milli Eğitim Müdürümüz işbirliği ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Eğitimlerine katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu desteğimizin Öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin’e Eğitime verilen bu anlamlı destek dolayısıyla teşekkür ederek, tablet bilgisayarların Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği kriterler
doğrultusunda ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacağını söyledi.