KÜTAHYA'NIN VERGİ REKORTMENİ "HERİŞ" OLDU

KÜTAHYA'NIN VERGİ REKORTMENİ "HERİŞ" OLDU


Kütahya Defterdarlığı, 2018 Kurumlar Vergisi ve Gelir Vergisi rekortmenlerini açıkladı. Kütahya Kurumlar Vergisi’nde 12 milyon 43 bin 507 lira ile Heriş Seramik ve Turizm Sanayi Aş. birinci oldu.

Kütahya Defterdarlığı 2018 vergilendirme dönemine ilişkin yıllık Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi beyannamelerinin değerlendirilmesi sonucunda Kütahya genelinde en fazla vergi beyan eden 100 mükellef listesini yayımladı.

Kütahya'da Kurumlar Vergisi beyan eden mükellef listesinde ilk sırada Heriş Seramik ve Turizm Sanayi Aş. yer aldı. İsmet Güral'ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı şirket 2018 yılı için 12 milyon 43 bin 507 lira vergi tahakkuku ile Kurumlar Vergisi rekortmeni oldu.  

Listedeki ilk 10 kuruluşun geçen yıl 40 milyon liranın üzerinde kurumlar vergisi ödediği anlaşılırken, ilk 100’deki en düşük vergi tutarı 87 bin 454 lira oldu. 

Gelir Vergisi beyan eden mükellef listesinin birinci ve ikincisi adının açıklanmasını istemeyen mükelleflerden oluştu. En çok vergi beyan eden Nurullah Koyuncuoğlu 406 bin 436 ile listede üçüncü sırada yer aldı. 

Kütahya defterdarlığının vergi rekortmenlerine ilişkin listesine https://kutahya.defterdarligi.gov.tr adresinden erişilebiliyor.