Kütahya'dan Dumlupınar'a Fotoğrafçılık Maratonu'na 24 ilden 200 fotoğrafçı katıldı

Kütahya'dan Dumlupınar'a Fotoğrafçılık Maratonu'na 24 ilden 200 fotoğrafçı katıldı


Kütahya Valiliği, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Kütahya’da, Büyük Zafer’in 100. yılına özel “Zaferin 100. Yılında Kütahya’dan Dumlupınar’a Fotoğrafçılar Maratonu”na 24 ilden 200 kişi katıldı.

24 ilden gelen 200 katılımcı ile Kütahya Valiliği himayesinde Büyük Zaferin 100. Yılı şerefine yapılan fotografçılar maratonu, 24-25 ve 26 Haziran 2022 tarihlerinde Kütahya’da yapıldı.

Her biri binlerce fotoğraf çekerek tarihe iz bırakan fotoğraf tutkunları, Kütahya kültüründen kareleri de arşivlerine kazandırdılar.

3 gün süren maratonda 4 sergi ve 6 sunumla sosyal aktiviteleri de yoğun olan maraton, Kurtuluş Savaşı’nı zafere taşıyan Dumlupınar Başkomutan Meydan Muharebesi’nin kesin zaferle sonuçlandığı Kütahya’da, valilik himayesinde Kütahya Evliya Çelebi Fotoğraf Derneği (EÇFOD) iş birliği ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteğiyle düzenlendi.

Şehitleri anmak, fotoğrafın, sosyal medyanın gücünü kullanarak manevi duyguları geliştirmek ve Büyük Zafer’i geleceğe taşımak amacıyla düzenlen yarışma; sayısal (dijital), renkli veya siyah-beyaz fotoğraf, drone fotoğrafı olmak üzere iki kategoride düzenlendi.

Yarışmada kategori birincilerine; 10 bin, ikincilerine 7 bin, üçüncülerine ise 5 bin TL ödül ile madalyaları takdim edilecek. Yarışmada ayrıca Şehit Sancaktar Özel Ödülü verilecek.

KATILAN İLLER: Ankara, Edirne, İstanbul, Afyonkarahisar, Uşak, Yozgat, Adana, Eskişehir, Tekirdağ, Aydın, Konya, Kayseri, Balıkesir, Kütahya, Kocaeli, Bursa, Manisa, Antalya, Bartın, Malatya, Sakarya, Denizli, İzmir ve Sivas.