Kütahya Valisi Ali Çelik’in Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı 

Kütahya Valisi Ali Çelik’in Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı Cumhuriyetimizin 98. yılını, kurtuluşun kadim toprakları Kütahya’mızda kutlamanın gururunu ve onurunu yaşıyoruz.
Cumhuriyet; tarihten silinme, yok olma tehlikesiyle karşı karşıyayken "Bağımsızlık benim karakterimdir" diyerek tarih sahnesindeki hükmünü sürdüren devletimizin ve milletimizin en büyük kazanımıdır. 
Bağımsızlığını kazanma uğrunda yıllarca mücadele veren ve tüm yokluklara karşı bu haklı mücadeleden dünyaya örnek olacak olan bir zaferle çıkan milletimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsız ve güçlü bir devlet olmayı başarmıştır. Bu başarının ardında milletimizin fedakârlığı, vatan sevgisi ve azmi vardır. 
Bugün bizlere düşen ise bütün imkânsızlıklar ve yokluklara rağmen türlü zorlukları aşarak kurulan Cumhuriyetimize sahip çıkmak ve ülkemizi uygarlık yarışında en üst sıralara taşımak olmalıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı'mızın kahramanlarını, bu vatan için canlarını feda ederek milletimizin gönlünde ölümsüzleşen şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor; milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.
 
Ali ÇELİK
Kütahya Valisi