KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ GELİŞEREK BÜYÜYOR

KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ GELİŞEREK BÜYÜYOR


Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ), bu sene öğrenci alımına başlayacak bölüm ve programlar ile birlikte büyümeye devam ediyor. Bölümler arasında Türkiye’de devlet üniversiteleri içinde ilk olan Adli Bilimler Bölümü de bulunuyor. Ayrıca Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi de aktif hale geliyor.
Türkiye’nin ilk sağlık temalı devlet üniversitelerinden KSBÜ, kurulduğu günden bu yana, ülkede ihtiyaç duyulan ve akademik olarak önü açık olan bölüm ve programları hizmete açıp, ilkleri sunmaya devam ediyor. Üniversitemiz tarafından 6 farklı bölüm ve program için 2021- 2022 eğitim öğretim yılına öğrenci alımı konusundaki teklif, YÖK tarafından kabul edildi.
Bu kapsamda Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi aktif hale gelerek, Türkiye’de devlet üniversitelerinde bir ilk olan Adli Bilimler Bölümü öğrenci alımına başlıyor. Ayrıca Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) Sağlık Yönetimi Bölümü ve Ergoterapi Bölümü, Gediz Sağlık Hizmetleri MYO Eczane Hizmetleri Programı ve Tavşanlı Sağlık Hizmetleri MYO Ağız ve Diş Sağlığı Programı ile İş ve Uğraş Terapisi Programı öğrenci alımı yapacak.
DEVLET ÜNİVERSİTELERİNDE BİR İLK: KSBÜ ADLİ BİLİMLER BÖLÜMÜ
Konuyla ilgili açıklama yapan KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, “Yeni bölüm ve programlarımız hayırlı olsun. Bu bölüm ve programlara, 2021- 2022 eğitim öğretim yılında öğrenci alınması konusundaki teklifimiz YÖK tarafından kabul edildi. Böylelikle yeni fakültemiz olan Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi aktif hale geliyor. Bu fakültede bulunan Adli Bilimler Bölümü, Türkiye’de devlet üniversitelerinde bir ilk olacak. Önemli ve ihtiyaç duyulan bir alan. Yeterli kadromuzu oluşturduk ve buradan geleceğin adli bilimcilerini yetiştiren ilk üniversitelerinden olacağız.” dedi.
TÜRKİYE’DE İHTİYAÇ DUYULAN BÖLÜM VE PROGRAMLAR AÇILIYOR
Rektör Kavuncu ayrıca, öğrenci alımına başlanacak SBF Sağlık Yönetimi Bölümü ve Ergoterapi Bölümü ile birlikte Tavşanlı Sağlık Hizmetleri MYO Ağız ve Diş Sağlığı Programını özellikle belirtmek istediğini ifade ederek, “Türkiye’de sayıları az ve önleri açık olduğu için tercih oranının yüksek olacağına inanıyoruz. Öğrencilerimiz için gerekli eğitim altyapısını hazırlamış durumdayız. Yeni dönem ile birlikte öğrencilerimizi, Türkiye’nin sağlık temalı ilk devlet üniversitelerinden olan KSBÜ’ye bekliyoruz.” diye konuştu.
ÖĞRENCİ ALIMI YAPILACAK BÖLÜM VE PROGRAMLAR
Gediz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Eczane Hizmetleri 40
Tavşanlı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Ağız ve Diş Sağlığı 40
İş ve Uğraşı Terapisi 40
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Sağlık Yönetimi 30
Ergoterapi 40
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
Adli Bilimler 40