KÜTAHYA, PROTEZ DİŞ ÜRETİMİNDE ÖZELLİKLİ BİR KONUMA GELECEK

KÜTAHYA, PROTEZ DİŞ ÜRETİMİNDE ÖZELLİKLİ BİR KONUMA GELECEK


Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) ile Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) arasında Diş Hekimliği Fakültesinin yenilikçi çalışmaları doğrultusunda kullanması amacıyla 3 boyutlu metal yazıcı için protokol imzalandı.
DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal ve KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu tarafından imzalanan protokolde, DPÜ İleri Teknolojiler Merkezinde (İLTEM) bulunan 3 boyutlu metal yazıcı cihazının Diş Hekimliği alanında kullanımı belirtiliyor. Böylelikle 2022 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında katmanlı imalat yöntemi ile Kütahya’nın Türkiye’de protez diş üretiminde özellikli bir konumda olması hedefleniyor.
Bir 2 kişi, ofis ve iç mekan görseli olabilir
PROF. DR. KAVUNCU: ÖNEMLİ OLAN ELDE EDİLECEK BAŞARILAR
KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, her iki üniversitenin de aynı yerleşkeyi kullanan ve aynı olanaklardan yararlanan üniversiteler olduğunu ve imzalanan bu protokolün aslında var olan çalışma düzeninin resmiyete dökülmesi olduğunu söyledi ve "Önemli olan imzalar değil, akademisyenlerimizin çalışması ve elde edeceği başarılar." şeklinde konuştu.
PROF. DR. UYSAL: KSBÜ İLE İŞ BİRLİĞİNDEN BÜYÜK MEMNUNİYET DUYUYORUZ
Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal ise yaptığı açıklamada "Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin sahip olduğu olanaklarını Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile paylaşmaya devam ediyor ve etmeye de devam edecek. Sahip olduğumuz laboratuvarlar ve cihazlar kamu yararına kullanılmak için bizlere tahsis edildi. Protokolü imzalamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz." dedi.
Atılan imzalardan sonra heyetler karşılıklı olarak hayırlı olsun dileklerini iletti.
Rektörlük makamında düzenlenen törene DPÜ’den Rektör Prof. Dr. Kazım Uysal ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez; KSBÜ’den Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, Genel Sekreter Kutlu Önal, Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Doç. Dr. Berceste Güler, Başhekim Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Berkan Altay ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Banu Çukurluöz Bayındır yer aldı.