Kütahya Lisesi Öğrencileri Afet Risk Azaltma Proje Yarışması'nda Türkiye Birincisi Oldular

Kütahya Lisesi Öğrencileri Afet Risk Azaltma Proje Yarışması'nda Türkiye Birincisi Oldular


Türk-Japon Vakfı, ODTÜ ve Japonya Uluslararası İş Birliği Ajansı Türkiye Ofisi'nin öğrencilere yönelik ulusal olarak düzenlediği "Afet Risk Azaltma Proje Yarışması"nda, Kütahya Lisesi 10. sınıf öğrencileri Aslıhan KAYA, Medine TAHTALI, Rawan Saıf HASSAN VE Zeynep BOCUT, hazırladıkları "Ben Burdayım" isimli proje ile, ülke genelinde yarışmaya katılan 99 proje arasından Türkiye birincisi oldular.

"Afet Risk Azaltma Proje Yarışması" ödül töreni, Ankara Türk Japon Vakfı Kültür Merkezi"nde Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Petek AŞKAR, Millî Savunma Bakan Yardımcısı Alparslan KAVAKOĞLU, Japon Büyükelçi Kazuhiro SUZUKİ ve Türk Japon Vakfı Başkanı Prof. Dr. Nejat Bora SAYAN'ın katılımlarıyla gerçekleşti.

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT'i ziyaret eden proje ekibi, projelerini ve projenin birinciliğe giden sürecini kendisiyle paylaştılar. İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, Okul Müdürü Veysel ZEYBEK, Müdür Yardımcısı Hacer DURMAZ, öğretmenler Sevinç DOĞAN ve Reyhan ADA ile öğrenciler Aslıhan KAYA, Medine TAHTALI, Rawan Saıf HASSAN VE Zeynep BOCUT'u projelerinde elde ettikleri başarından dolayı tebrik etti, başarılarının devamını diledi.