Kick Boks'ta Değerlendirme Toplantısı

Kick Boks'ta Değerlendirme Toplantısı


Kütahya'daki Kick Boks Antrenörleri ve Hakemleri, Kick Boks İl Temsilcisi Ahmet ARABACI Başkanlığında Gökçimen Park'ta toplanarak istişarelerde bulundu.

Tüm Hakem ve Antrenörlerin birbirleri ile iletişim halinde olduğu, Kütahya'daki Kick Boks'un masaya yatırıldığı toplantıda İl Temsilcisi Ahmet ARABACI: "1 Antrenör, 1 Hakem ile başladığımız bu yolda şuan itibari ile 5 Antrenör ve 6 Hakem kadromuzla ilimizde spora hizmet ediyoruz.

Antrenörlerimiz Merkez ve İlçelerde Sporcu Yetiştirmekte

Kütahya Merkez'de Fatma ÇAKIR, Ahmet ARABACI, Emet'te Mehmet Ali DÜLGER, Dumlupınar'da Mahdi NORUZI Antrenörlük yaparken, yakın zamanda Tavşanlı'da da Umut YASAN'ın seansı açılacak; resmi olarak Kütahya Merkez'de tek özel salon olan Ejderya Spor Kulübü'nde Umut YASAN Antrenörlük yapmaktadır. Antrenörlerimiz sporcularımızın lisanslarını çıkartıp, kuşak sınavlarını yapmakta, sporcularımız müsabakalara katılarak hem tecrübelenmekte, hem de dereceler elde etmektedirler.

Kütahya'daki sporcularımız, Ulusal ve Uluslararası Müsabakalarda 16 Madalya, İller Arası Müsabakalarda 47 Madalya Olmak üzere Toplamda 63 Madalya Aldı

2019 yılını değerlendirecek olursak; Ocak Ayında Türkiye Açık Kick Boks Turnuvasına 1 Antrenör, 1 Hakem 10 sporcu ile katılıp, 2 Gümüş, 4 bronz madalya olmak üzere toplamda 6 madalya aldık; Mart ayında Kahramanmaraş Afşin'de düzenlenen Gençler Türkiye Okul Sporları Şampiyonasına 1 Antrenör 7 Sporcu ile katılım sağlanıp 1 bronz madalya alındı. Nisan Ayında Turkish Open Avrupa Kupasına 1 Antrenör, 1 Hakem 7 sporcu ile katılıp 2 bronz madalya aldık. Temmuz ayından Erzurum'da düzenlenen Türkiye Şampiyonasına 1 İdareci, 1 Hakem, 2 Antrenör, 29 sporcu ile katılıp, 1 Gümüş, 6 bronz madalya olmak üzere toplamda 7 madalya alındı.

Simav İller Arası Zafer Kupası Kick Boks Şampiyonası 2 - 4 Ağustos tarihlerinde Eynal Kaplıcalarında Simav Belediyesi ve Kick Boks Kütahya İl Temsilciliğince organize edilerek, 11 ilden 255 sporcunun katılımıyla ilk kez gerçekleşti.  40 sporcunun katıldığı Kütahyalı sporcularımızdan 9 altın, 7 gümüş, 14 bronz madalya olmak üzere 30 madalya elde edildi ve takım olarak 3.lük kupasını almaya hak kazandık. Şampiyonaya ilimizden 1 İdareci, 5 Hakem, 3 Antrenör katılım sağlamıştır.

Antalya Manavgat'ta 31 Ağustos - 1 Eylül'de düzenlenen iller arası şampiyonaya 1 İdareci, 2 Hakem, 1 Antrenör 16 Sporcu ile katılıp, 5 altın, 7 Gümüş, 4 bronz madalya olmak üzere toplamda 16 madalya alarak, takım olarak 3.lük kupasını almaya hak kazandık.

Bursa İnegöl'de Eylül ayında düzenlenen gala maçına 5 sporcu, 2 idareci, 2 Antrenörle katılım sağlanıp, 1 Altın madalya alındı.

2019 yılında Ulusal müsabakalara ilimizden toplamda 53 sporcu katılım sağlayıp, 3 gümüş, 13 bronz madalya olmak üzere toplamda 16 madalya alındı. İller arası turnuvalardan ise 61 sporcu katılım sağlamış, 15 altın, 14 gümüş, 18 bronz olmak üzere toplamda 47 madalya alınmıştır. Toplamda ilimize kazandırılan madalya sayısı ise 63'tür.

Dan Sınavı, Aday Hakem, 1.ve 2. Kademe Antrenörlük Kursları Kütahya'da Düzenlendi

Haziran ayında ilimizde 1. 2. 3. 4. Dan sınavları yapılmış, Aday Hakem Kursu düzenlenmiş, 1. Ve 2. Kademe Antrenörlük Kursu düzenlenmiştir.

Aralık ayında 2020 Gelişim ve Vize Seminerine katılacağız, programlarınızı ve kendinizi ona göre hazırlayın.

Federasyon Genel Sekreterimiz Harun DEMİR, İlimizi ziyaret ederek, çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Kuşak Sınavları Yapıldı

Mart döneminde 53 sporcu Kütahya Merkez'den, Tavşanlı'dan 13, Emet'ten 29 sporcu olmak üzere toplamda Gençlik Merkezinden 95 sporcu, Ejderya S.K.'den 23 sporcu olmak üzere toplamda 118 sporcu;

Haziran döneminde 34 sporcu Kütahya Merkez'den, Tavşanlı'dan 7, Emet'ten 22 sporcu olmak üzere toplamda Gençlik Merkezinden 63 sporcu, Ejderya S.K.'den 20 sporcu olmak üzere toplamda 83 sporcu;

Eylül döneminde 52 sporcu Kütahya Merkez'den, Tavşanlı'dan 5, Emet'ten 20, Dumlupınar'dan 7 sporcu olmak üzere toplamda Gençlik Merkezinden 84 sporcu, Ejderya S.K.'den 21 sporcu olmak üzere toplamda 105 sporcu kuşak sınavına katılmıştır.

2019'un Başında Kütahya'da 281 Aktif Kick Bokscu Mevcut

Kütahya'da 2015 yılında 31 faal, 447 lisanslı sporcu; 2016 yılında 60 faal, 486 lisanslı; 2017 yılında 160 faal, 618 lisanslı; 2018 yılında 281 faal, 823 lisanslı; 2019 yılının başında ise 281 faal, 842 lisanslı sporcumuz bulunmaktadır" dedi.

Toplantı sonucunda İlimizdeki tüm Hakem ve Antrenörlerin katılımı ile teorik eğitimler verilmesine, ilimizdeki tüm sporcuların katılımı ile ayda asgari 2 maç yapılarak hem sporcuların tecrübe kazanmasına, hem Antrenörlerin, hem Hakemlerin pratik yaparak yetişmesine ve Antrenörlerin kuşak durumu uyan sporculara okul sporları lisansı çıkarması için çalışma yapmasına karar verildi.

Kick Boks İl Temsilcisi Ahmet ARABACI Başkanlığındaki toplantıya, İl Temsilci Yardımcısı, Milli Hakem ve Antrenör Fatma ÇAKIR, Antrenörler Mehmet Ali DÜLGER, Umut YASAN ve Mahdi NORUZI; Hakemler Fatih KOÇ, Sait SARI, Seçil KARAMAN ve Münire CANDAN katıldı. - DORUK Fatma Çakır