Kaymakam tatil yapmayan öğrencileri ziyaret etti

Kaymakam tatil yapmayan öğrencileri ziyaret etti


Kaymakam Hasan ÇİÇEK, üniversiteye hazırlık çalışmalarını yerinde inceledi.

Gazi Emet Anadolu Lisesinde gerçekleşen ve yarı yıl tatili boyunca sürecek olan üniversiteye hazırlık çalışmalarını yerinde inceleyen Emet Kaymakamı Hasan ÇİÇEK’ e, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan DOĞAN, Gazi Emet Anadolu Lisesi Müdürü Ömer UYSAL, Müdür Yardımcıları ve öğretmenler eşlik ettiler.

Üniversiteye hazırlık çalışmalarıyla ilgili, Okul Müdürü Ömer UYSAL, Müdür Yardımcısı Hüseyin ÖZBEYAZ ve etüt hocalarından bilgiler alan ÇİÇEK, etüde devam eden son sınıf öğrencileriyle bir araya gelerek, onlarla sohbet etti, karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak, ihtiyaç ve sorunlarını dinledi.

Öğrencilerle bire bir yakından ilgilenen ÇİÇEK, onlara üniversiteye nasıl hazırlandıklarını, hedeflerini ve ideallerini sordu. Hedeflerini ve ideallerini yüksek tutmalarını, planlı ve programlı olarak çok okumaları ve çalışmaları gerektiğini öğütleyen ÇİÇEK, “ Değerli öğrencilerimiz ! Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bu günleri, sizlere sunulan bu nezih imkanları en iyi şekilde değerlendirmenizi istiyorum. Kaymakamlık olarak bütün imkanlarımızı sizler için seferber ediyoruz. Tek beklentimiz sizleri geleceğe donanımlı olarak hazırlayarak, başarılı, müreffeh ve milletine faydalı bireyler olmanızı sağlamaktır. Hepinize kolaylıklar ve başarılar diliyorum. Allah emeklerinizi zayi eylemesin. Katılımda bulunduğunuz için sizlere, özverili çalışmalarından dolayı da okul idarecileri ve etüt hocalarımıza teşekkür ediyorum. “ ifadelerini kullandı.

Ziyaret bitiminde, okul idaresi, etüt hocaları ve öğrenciler, eğitime vermiş oldukları destek ve katkılarından dolayı, Kaymakam Hasan ÇİÇEK’ e teşekkür ettiler.

Üniversiteye hazırlık çalışmalarında, öğrencilere öğrendikleri bilgilerin tekrarı ve pekiştirilmesini sağlamak, farklı kaynaklardan çok sayıda soru çözerek konu ve soru hakimiyetlerini güçlendirmek, sınav tecrübelerini arttırmak, soru çözüm tekniklerini geliştirmek, hedeflerini belirlemelerine yardımcı olmak, stres ve kaygı yönetimi hususlarında bilinçlendirmek hedefleniyor.