Kadınlar futbol turnuvası DPÜ'de başladı

Kadınlar futbol turnuvası DPÜ'de başladı


Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Engelsiz Hayat Topluluğu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel düzenlediği futbol turnuvası Evliya Çelebi Yerleşkesindeki İİBF Futbol Sahası’nda başladı.

DPÜ Engelsiz Hayat Topluluğu (EHAT) tarafından 8 Mart Dünya kadınlar Günü'ne özel düzenlediği topluluklar arası kadınlar futbol turnuvası 8 topluluğun katılımıyla İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin halı sahasında başladı.

AKIMLAR SAHAYA İKİ İSİMLE ÇIKIYOR

Etkinlik hakkında konuşan EHAT Başkanı Hasan Düşgül, "EHAT olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel ve 8 topluluğumuzun katıldığı bir futbol turnuvası düzenliyoruz. Bu turnuvanın takım isimleri açısından önemli bir yanı var. Turnuvaya katılan topluluklar sahaya kendi isimlerinin yanında, çeşitli ülkelerin vatandaşı olan ve dünya çapında başarı elde etmiş kadınların adlarıyla da çıktılar. Buradaki temel amacımız, kadınların bir şeyleri başarmasının ne kadar kolay olduğunu göstermek ve futbolun sadece erkekler tarafından oynanmadığı kanıtlamak. Bugün eleme maçlarını yapacağız. Çarşamba günü yarı final, Pazartesi günü de final maçını gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

Çarşamba günü yarı finalde Fenerbahçe - Beşiktaş ve İnovasyon - Analitik maçları oynanacak. Bu turun kazananları ise 16 Mart günü düzenlenecek final maçında şampiyonluk için sahaya çıkacak.