İZMİR'DE KÜTAHYALILAR BULUŞMASI VE TARHANA FESTİVALİ

İZMİR'DE KÜTAHYALILAR BULUŞMASI VE TARHANA FESTİVALİ


İzmir Kemalpaşa Kütahyalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği tarafından  “Kütahyalılar Buluşması ve Tarhana Festivali” düzenlendi. 
Bu yıl 4.sü yapılan festivale; AK Parti Kütahya Milletvekili-KİT Komisyonu Üyesi Ahmet Tan, İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Ankara Kütahyalılar Dernek Başkanı Kemal Cihan, Kemalpaşa Kütahyalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği Başkanı Ercan Genç, AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mustafa Baş, Kemalpaşa Yörükler Derneği Yörük Beyi Emre Özgür ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konu hakkında açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak; “Kemalpaşa Kütahyalılar Derneği tarafından düzenlenen Tarhana Festivali ve Kütahyalılar buluşmasına Gediz Belediyesi olarak katılım sağladık. İlçemizin tabiat güzelliklerini, tarihi ve kültürel değerlerini, yöresel lezzetlerini ve özellikle meşhur Gediz Tarhanasını tanıtmak için buradaki vatandaşlarımız ile bir araya geldik. Hem termal şifalı sularını hem de kayak sporunu bir arada bulunduran ilçemiz Gediz bölgemizin parlayan yıldızı haline gelerek, doğa turizmi açısında oldukça zengin bir konuma sahiptir. Bu güzelliklerin keyfini çıkarmak isteyen tüm vatandaşlarımızı Gediz’imize bekliyoruz.” dedi.

Kütahyalılar Buluşması ve Tarhana Festivalinde konuşan Kemalpaşa Kütahyalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği Başkanı Ercan Genç, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak’a katkılarından ve verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti.

Kemalpaşa Dere Mesire Alanında düzenlenen Kütahyalılar buluşması ve Tarhana Festivalinde alanı dolduran vatandaşlara Gediz Belediyesi tarafından Tarhana Çorbası ikramında bulunularak, Gediz’i tanıtan broşürler dağıtıldı.