İnternet Erişimi Olmayan Öğrencilere Çalışma Kitabı Desteği

İnternet Erişimi Olmayan Öğrencilere Çalışma Kitabı Desteği


İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT; internet erişimi konusunda sıkıntı yaşayan, ilimizin değişik yerlerinde ikamet eden, 8. sınıfta okuyan öğrencilerine, derslerinde ve Liselere Giriş Sınavı(LGS) hazırlıklarında yardımcı olacak  çalışma kitaplarını, ikamet ettikleri köylere giderek teslim etti.

Kütahya Ölçme ve Değerlendirme Merkezi'nin, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan çalışma fasikülerinden yararlanarak oluşturduğu çalışma kitaplarını öğrencilere ulaştıran İl Millî Eğitim Müdürü BAŞYİĞİT, salgın hastalık sürecinde okulların kapalı olmasından dolayı, öğrencilerin okullarından ve öğretmenlerinden ayrı kaldığını, bu yüzden öğrenciler kadar kendilerinin de müteessir olduğunu ifade etti.

2023 Eğitim Vizyonunda belirtilen hedefler doğrultusunda eğitim sistemindeki tüm sınavların amacının, içeriğinin yeniden düzenlendiğini; akıl yürütme, eleştirel düşünme, yorumlama, tahmin etme gibi becerilerin ön plana çıktığını, çalışma kitaplarında da bu becerilere öncelik verilerek hazırlanan soruların ve etkinliklerin bulunduğunu ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, öğrencilerin çalışmalarında faydalı olması dileklerini iletti. Bu çalışma kitaplarının hazırlanmasında Kütahya Ölçme Değerlendirme Merkezinde görevli öğretmenlerin büyük emeği olduğunu vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, emeği geçenlere teşekkürlerini ifade etti.

Bir öğrencinin, devam eden canlı dersi dolayısıyla çalışma kitaplarını almaya gelemediğini ve annesinin geldiğini öğrenen İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, bu durum karşısında duygulandığını belirterek, öğrencimizin bu azminden dolayı gururlandığını ifade etti, öğrenciye çalışmalarında başarılar diledi.