İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT'in 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT'in 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı


Salgın hastalıkla mücadele edilen içinde bulunduğumuz şu günlerde 2020-2021 Eğitim Öğretim yılını buruk bir sevinçle karşılıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmayı, yeni bir eğitim öğretim dönemine sınıflarda cıvıl cıvıl başlamayı özlemle beklerken hastalığın olmadığı, öğrencilerin sevinç ve heyecanla İstiklal Marşımızı söyleyip sınıfları doldurduğu günlere en kısa sürede kavuşmayı can-ı gönülden arzu ediyoruz.

COVID 19 sürecinde uzaktan eğitimle eğitim öğretim faaliyetlerimizi gerçekleştirmeye başladık. Uzaktan eğitimle eğitim sürecini devam ettiren dünyada çok az sayıda ülke var. Ülkemiz bunu çok  kısa sürede başardı. Televizyon kanallarında 10 stüdyoda, 674 öğretmen, TRT personeli ve diğer uzmanlar olmak üzere binden fazla kişinin çalışmalarıyla 3 bin 358 ders ve etkinlik çekimi yapılarak öğrencilerimizin hizmetine sunuldu. Ayrıca canlı platformlarla, EBA Akademik Destek uygulamasıyla uzaktan eğitim güçlenerek şekillendi. 

Salgın hastalık sürecinde Bakanlığımız tarafından aktif hale getirilen canlı sınıfla ilgili imkânlar önümüzdeki süreçte asgari 10-12 kat artacak. Erişimde fırsat adaleti olsun diye internet paketi olmayan çocuklarımızın kotaları iki katına çıkarılacak. 21 Eylül'de belirli sınıflarda yüz yüze eğitimi başlayacak.

İlimizde uzaktan eğitim konusunda Müdürlüğümüze bağlı Youtube kanalı yoluyla öğrencilerimize ve öğretmenlerimize ulaştık. Burada paylaşılan canlı yayın ve video yayınlarıyla uzaktan eğitime katkıda bulunduk.

Salgın hastalık sürecinde bize olan güvenlerinden, yaptıkları katkılarından ve sabırlarından dolayı velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimizin de bu zorlu süreçte ümitlerini yitirmeden geleceğe güvenle bakmalarını, her zorlu sürecin sonunda bir aydınlığın olduğunu bilmelerini, sabır ve azimle geleceğe hazırlanmalarını tavsiye ediyorum. 

Yüz yüze eğitime geçiş hazırlıkları kapsamında Kütahya olarak  tüm eğitim kurumlarımızda her yönüyle tedbirler alındı. Şundan eminiz ki salgın hastalığın bulaşması riski açısından en güvenilir mekanlar eğitim kurumlarımızdır. Öğrencilerimizi ikinci yuvaları olan sınıflarında görmeyi özledik, yüz yüze eğitimi özlemle bekliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının 2020-2021 Eğitim Öğretim dönemini kutluyor; ilimize ve ülkemize sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini temenni ediyorum.