HAYAT KİME GÜZEL OYUNU SAHNELENDİ

HAYAT KİME GÜZEL OYUNU SAHNELENDİ


Pandemi nedeniyle ara verilen kültür ve sanat etkinlikleri, 1 Temmuz tarihi itibariyle başlayan normalleşme süreciyle kaldığı yerden başladı. Yetişkinler tiyatro oyunu ‘Hayat Kime Güzel’ Hezar Dinari Kültür Merkezinde sahnelendi.

Pandemi dolayısıyla kısıtlanan kültür ve sanat etkinlikleri, normalleşme süreciyle birlikte kaldığı yerden devam ediyor. Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler müdürlüğü tarafından 2021 Ahmet Yakupoğlu Kültür ve Sanat sezonu kapsamında 2 perde şeklinde sahnelenen ‘Hayat Kime Güzel’ oyunu izleyicisiyle buluştu.

Bir şunu diyen bir yazı 'C* T.C. Kütahya Belediyesi Bele' görseli olabilir

Yapımcılığını Faruk Sofuoğlu’nun yaptığı ‘Hayat Kime Güzel’ oyununda Televizyon dizi 80’lerden tanınan Faruk Sofuoğlu, Deniz Oral, Hacı Ali Konuk, Tuba Erdem, Burak Kabadayı rol aldı.

Bir 6 kişi, oturan insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Tiyatro izlemeyi özlediği belirten Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, sahnelenen oyunu ön sıradan izledi. Oyun sonrasında sahneye çıkarak oyuncuları tebrik eden Başkan Işık, “ Sizlere çok teşekkür ediyoruz. Bizlerde özlemiştik, uzun zamandır tiyatro izlemiyorduk. Şehrimiz kültürün ve sanatın başkenti olarak iddia ettiğimiz ve bunu da hak ettiğimiz bir şehir. Biz bu tür faaliyetleri önemsiyoruz. Uzun zamandır bir araya gelemediğimiz hemşehrilerimizle buluşmamıza vesile oldunuz. Ayaklarınıza sağlık” ifadelerini kullandı.  

Bir 7 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Başkan Işık tiyatroculara uzun bir aranın ardından yeniden tiyatro izleme fırsatı sundukları için hediye takdim etti.