'Havalar ısınınca, fiyatlar düşecek'

'Havalar ısınınca, fiyatlar düşecek'


Kütahya Pazarcılar Odası Başkanı Hakan Aktaş, sebze ve meyve fiyatlarındaki artışın, pazarcı esnafını da mağdur ettiğini belirtti. "Pazarcı esnafı da para kazanamaz duruma geldi" diyen Başkan Aktaş , Nisan ayı sonu, Mayıs ayı başlarından İtibaren hava sıcaklığının artmasıyla birlikte fiyatlarda düşüş olacağını bildirdi. 
Pazarcılar Odası Başkanı Hakan Aktaş'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle ; 
Değerli Kütahya’lı hemşerilerim Kıymetli Tüketicilerimiz
Yaş Sebze Ve Meyve Fiyatlarının Aşırı Derecede Yükselmesi Kesinlikle Pazarcı Esnaflarımız İle Alakalı Bir Durum Değildir. Bu Süreçte Bunu Bilinki Hic Bir Pazarcı Esnaflarımız Bu Artışlardan Asla mutlu Değillerdir. Fiyat Artışları Pazarcı Esnaflarımız Bu Surecte Para Kazanamaz Duruma Gelmişlerdir. Ancak Pazaryerlerimiz Ve Pazarcı Esnaflarımız Bu Sektörün Denge çubuğudur Pazarcı Esnaflarımız Bu Sektörde Olmazsa Olmazlardandır. Asgari Ücretli Halkımızın Gariban Kesimin Emeklinin İşçinin Memurun Vatandaşlarımızın Herzaman Yanında Olmuştur Olmayada Devam Edecektir.
Biz Pazarcı Esnaflarını Yok Etmeye Çalışan AVM ve Marketlere Karşı Herzaman Dimdik Ayakta Durabilen İman Gücüyle alın teriyle Soğuk Sıcak Kar Buz Demeden Çalışmaya Ve Hizmet Etmeye Devam Edeceğiz.
Soğuk Ve Çetin Geçen 2022 Yılının Etkisinden Dolayı Sebze Ve Meyve Fiyatlarında Verimin Düşmesi Hasabiyle Fiyatlara Çok Büyuk Etki Etmiş Durumdadır.
İkinci Bir Etken İse Çiftçilerimizin Halcilerimizin Ve Pazarcı Esnaflarımızın Girdi Maliyetlerinin Artması Sebebiyle Fiyatlara Yansımış Durumdadır.
Nisan Ayı Sonu Mayıs Ayının Başlarından İtibaren Hava Sıcaklığının Artmasıyla Birlikte Fiyatların Düşeceğini Bilmekteyiz. Dar Gelirli Vatandaşlarımızın Ceplerini Yakan Pazar Fiyatlarının Farkındayız. Bu Durumdan Sadece Vatandaşlarımız Değil Biz Pazarcı Manav Ve Halci Esnafları olarak Bizlerde Rahatsız Olmaktayız.
Lütfen Sizlerden Ricam Bu konuyu Siyasete Dökmeyiniz Siyasetiniz Size Kalsın Baska Mecralarda Siyasetinizi Yapın. Tüm Kütahya’lı Tüketicilerimize Hemşehrilerime Pazarcı Esnaflarımıza Esnaf Ve Sanatkarlarımıza Hayırlı İşler bol kazançlar diliyorum.