Fazıl Kasap : Yoncalı Fizik Tedavi Hastanesi kapatılmak mı isteniyor ?

Fazıl Kasap : Yoncalı Fizik Tedavi Hastanesi kapatılmak mı isteniyor ?


CHP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ DR. ALİ FAZIL KASAP: “KÜTAHYA YONCALI FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİ KAPATILMAK MI İSTENİYOR?”  

CHP Kütahya Milletvekili TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi Dr. Ali Fazıl Kasap, TBMM Genel Kurulunda Kütahya Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi hakkında söz aldı.

Kasap, devlet hastanesi olmayan ve bir türlü bitirilemeyen şehir hastanesi ile sağlık alanında Türkiye’nin en sorunlu illerinin başında gelen Kütahya’nın 40 yıllık olan Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin kapatılmak istendiğini belirterek, Kütahya’nın sağlık alanında yaşadığı sorunların gün geçtikçe ağırlaştığına dikkat çekti.

Kasap, Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin kapatılması durumunda 31 Aralık itibarıyla 120 civarında fizyoterapistin sözleşmelerinin yenilenmeyeceğini, işsiz kalacaklarını ve bundan sonraki fizik tedavi sürecinin yardımcı personel eliyle yürütüleceğine dikkat çekerek şöyle dedi:

“Günde 1.400 kişiye fizik tedavi uygulaması yapan, yoksullara ücret almadan tedavi yapan Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi kapatılmak, birilerine peşkeş çekilmek mi isteniyor? Sağlık Bakanlığı bu konuda açıklama yapmalı. Kütahya’nın sağlık alanında yaşadığı sorunları gecikmeden çözmeli.”