eTwinning Projeleri Ödül Töreni Yapıldı

eTwinning Projeleri Ödül Töreni Yapıldı


2021 yılında "Avrupa Kalite Etiketi" alan 100 öğretmene, "Ulusal Kalite Etiketi" alan 267 öğretmene ve "eTwinning School Etiketi"belgesi alan 32 okula törenle belgeleri verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmaları yürütülen eTwinning faaliyetleri kapsamında Kütahya'da 304 okulda 677 öğretmen tarafından 632 proje yürütüldüğü kaydedildi. Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada  Avrupa Komisyonu başarılı projelere ve öğretmenlere "Kalite Etiketi" okullara da "eTwining School Etiketi" verildiği belirtilirken " 2021 yılında ilimizden 100 öğretmenimiz "Avrupa Kalite Etiketi" almış, 267 öğretmenimiz ise "Ulusal Kalite Etiketi" almıştır. İlimizde 2021 yılı itibariyle 32 okulumuz "eTwinning School Etiketi" ile ödüllendirilmişti. "eTwinning School Etiketi" alan okullarımız, Bakanlığımızın projelerinde pilot okul olarak değerlendirilmekte ayrıca "Avrupa Birliği Erasmus+ Projeleri"nde öncelik kazanmaktadır." açıklaması yapıldı.

2021 yılında "Avrupa Kalite Etiketi" alan 100 öğretmene, "Ulusal Kalite Etiketi" alan 267 öğretmene ve "eTwinning School Etiketi"belgesi alan 32 okula belgeleri Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yapılan törenle verildi. Törene Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Muhsin KAYMAK, Hamdi SARIÖZ, Şube Müdürleri Hüseyin Hakan DURUM, İrfan KANIK, Mustaf TOPUZ, Rıdvan ACAR, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Programda konuşan Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT şimdiye kadar öğretmenlerin aldığı belge sayısında en yüksek sayıya bu törende ulaşıldığını ifade ederek "İnşallah bu sayı binlerle ifade edilir. eTwinning projelerinde emeği geçen başta Ar-Ge birimimizin içinde yer aldığı Strateji Geliştirme Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa TOPUZ ve Ar-Ge ekibini, bu işe gönül veren okul yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Emeklerine sağlık, sağ olsunlar, var olsunlar." dedi.